گزارش ویدیویی از دشواری هایی ناخن گرفتن در فضا

کد خبر : 10137 یکشنبه 31 خرداد 1394 - 22:22:35

فرمانده سابق ایستگاه فضایی،با سوالی به نام نحوه گرفتن ناخن در فضا روبرو شده بود و در این گزارش تصویری پاسخی که او برای این امر به زمین ارسال کرده بود را مشاهده خواهید کرد.

ایستگاه بین المللی فضایی، جاذبه صفر و زندگی دشواری که کارهای عمومی زندگی انسان نیز در آن به سختی انجام می شود. مسلما در این محیط هر کاری که با جاذبه سروکار داشته باشد برای افراد دشوار خواهد شد و گرفتن ناخن نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در این گزارش ویدیویی می توانید ببینید که چگونه برای گرفتن ناخن در ایستگاه بین المللی فضایی باید تنها به سراغ مکان هایی خاص رفت زیرا در غیر این صورت شاهد این خواهیم بود که قطعات ناخن در فضای داخلی ایستگاه سرگردان می شوند.

برای انجام این کار کافی است تا فضانورد خود را به یکی از دریچه های تهویه هوا در این ایستگاه برساند و در نهایت بتواند ناخن خود راگرفته و با کمک مکش هوای این دریچه های تهویه، قطعات ناخن را بدون ایجاد دردسر به خارج از ایستگاه انتقال بدهد. البته برای گرفتن ناخن نیازی به هیچ تجهیزات پیشرفته و عحیب و غریب نخواهد بود و تنها یک عدد ناخن گیر ساده برای انجام این عملیات کافی خواهد بود ولی نوع انجام این کار نشان می دهد که فضانوردان تا چه اندازه در خارج از زمین زندگی دشواری را تجربه می کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]