کد خبر : 101301 شنبه 06 اردیبهشت 1399 - 13:38:22
یونسکو-برای-لغو-تحریم‌های-آمریکا-تلاش-کند

رئیس مرکز مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش:

یونسکو برای لغو تحریم‌های آمریکا تلاش کند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، با ارسال نامه‌ای به دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو خواستار تلاش این سازمان برای رفع تحریم‌های ظالمانه دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران شد.

غلامرضا کریمی با ارسال نامه‌ای به دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به سابقه تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: در شرایط کنونی که جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش و امکانات خود را مقابله با بیماری فراگیر و نوپدید کووید ۱۹ به کار گرفته است، تداوم فشارهای تحریمی و سیاسی دولت آمریکا علیه ملت ایران، فعالیت‌های آموزشی، تربیتی و فرهنگی را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وی در این نامه با اشاره به شکل گیری اجماع جهانی و پویش‌های سیاسی سایر کشورها در خصوص رفع تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، افزود: انتظار می‌رود سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی یونسکو مطابق با مواضع اصولی خود، جهت رفع و لغو این تحریم‌ها و تبعیض‌های غیرانسانی، تلاش و ظرفیت خود را در این خصوص به‌کار گیرد.

کریمی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته جمهوری اسلامی ایران تحت شدیدترین و ظالمانه‌ترین تهدیدهای غیرانسانی از سوی دولت آمریکا قرار گرفته است و هر روز زوایای جدیدی از این رویه بخش‌هایی از زندگی مردم را نشانه می‌گیرد و امور اقتصادی، آموزشی و فرهنگی را با اختلال مواجه می‌کند.

منبع:ایرنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]