کد خبر : 10015 شنبه 30 خرداد 1394 - 21:10:22
گزارش-تصویری-از-نمایشگاه-بزرگ-دایناسورها

موجودات چندمیلیون ساله مهمان موزه علوم ونکوور

گزارش تصویری از نمایشگاه بزرگ دایناسورها

سیناپرس: موزه دنیای علوم شهر ونکوور در کشور کانادا به تازگی اقدام به راه اندازی نمایشگاه بزرگی از فسیل های بازسازی شده و مدل های اسکلتی دایناسورها کرده است . در این نمایشگاه گونه های مختلف دایناسور معرفی و به نمایش گذاشته شده اند .

مطالعات مربوط به دایناسورها به عنوان گونه ای از خزندگان و جانوران غول پیکر اولیه که میلیون ها سال پیش از ظهور انسان در کره زمین ، مالک بلامنازع این سیاره بودند ، یکی از حوزه های اصلی دیرینه شناسی است .

در دهه های گذشته کمابیش در بسیاری از نقاط جهان استخوان های فسیل شده و بقایای این جانوران باستانی به دست آمده  و دانشمندان با بازسازی این بقایای استخوانی و استفاده از تکنیک های مختلفی ، موفق به ساخت و ترسیم مدل واقعی آن ها شده اند . امروزه فسیل این دایناسورها به عنوان یکی از بخش های مهم بسیاری از موزه های تاریخ طبیعی در سراسر جهان محسوب شده و بازدیدکنندگان متعددی را به خود جذب می کند .

به تازگی موزه دنیای علوم Science World museum در شهر ونکوور کانادا اقدام به برپائی نمایشگاه بزرگی از فسیل های بازسازی شده دایناسورهای مختلف کرده است . این نمایشگاه از روز 18 ژوئن ( برابر با بیست و هشتم خرداد ماه ) آغاز به کار کرده است .

در این گزارش تصویری ؛ تصاویری از این نمایشگاه و دایناسورهای موجود در آن را مشاهده میکنید .

 

عکسها از پوریا ناظمی

 

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]