کد خبر : 98874 پنج شنبه 24 بهمن 1398 - 15:56:58
Devil-May-Cry-5-موفق‌ترین-نسخه-در-تاریخ-این-سری-است

Devil May Cry 5 موفق‌ترین نسخه در تاریخ این سری است

طبق آماری که ناشر بازی Devil May Cry 5 منتشر کرده است، این نسخه توانسته تا موفق‌ترین نسخه در تاریخ این سری و پرفروش‌ترین آنان باشد.

به تازگی شرکت کپکام (Capcom) آماری را از فروش بازی‌های خود منتشر کرده که با استناد به آن، بازی Devil May Cry 5 توانسته تنها در طول یک سال، به فروش ۳٫۱ میلیون نسخه دست یابد. این فروش بسیار شگفت‌انگیز بوده به حدی که پرفروش‌ترین بازی در طول تاریخ این سری و البته سریع‌ترین فروش در این مجموعه محسوب می‌شود. رکورد قبلی فروش در این مجموعه، به نسخه‌ی چهارم مربوط می‌شود که نزدیک به ۳ میلیون نسخه حساب شده است. اگر بخواهیم از قالب مجموعه‌ی Devil May Cry بیرون بیاییم، بازی Devil May Cry 5 چهاردهمین بازی پر فروش ناشر مربوطه است.

پس از این دو نسخه‌ای که ذکر شد، بازی Devil May Cry DMC که یک ریبوت محسوب می‌شود و توسط استودیویی متفاوت تولید شد، در جایگاه سومین نسخه‌ی پرفروش این سری قرار دارد و فروشی معادل با ۲٫۴ میلیون نسخه دارد. دو رتبه‌ی آخر از نظر فروش نیز به ترتیب مربوط به Devil May Cry  و Devil May Cry 2 می‌شوند که فروشی معادل ۲٫۱۶ و ۱٫۷ میلیون نسخه را تجربه کردند.

طبق نظریه‌ منتقدین و تحلیل‌گران اقتصادی، به نظر می‌رسد که فروش بازی Devil May Cry 5 در سال ۲۰۱۹ با انتظارات شرکت کپکام هم‌راستا بوده، ولی در آینده نیز آیا این موضوع رخ خواهد داد؟ آیا فروش این بازی در سال‌های آینده به قدری خواهد بود که شرکت سازنده متقاعد شود که نسخه‌ی بعدی این سری را بسازد؟

علاوه بر بازار فروش، بازی Devil May Cry 5 در حیطه‌ی نقد و انتقادات نیز نمرات خوبی دریافت کرد و در پلتفرم‌های مختلف، موفق به کسب نمراتی نظیر ۸۷، ۸۸ و ۸۹ شد. شما همچنین می‌توانید نقد مربوط به گیمفا به نام به زیبایی فرشته، به درندگی اهریمن | نقد و بررسی بازی Devil May Cry 5 را که به قلم سعید اقابابایی است را مطالعه کنید. آقابابایی در رابطه با این بازی می‌گویند:این را بدانید که Devil May Cry 5 هرگز و هرگز عنوانی نیست که به هیچ بهانه ای آن را از دست بدهید. حتی اگر اصلا این سری را نمی شناسید و به سبک هک اند اسلش علاقه ندارید، Devil May Cry 5 عنوانی است که شما را عاشق این سبک می کند و بهترین نقطه شروع برای شماست.

منبع:گیمفا

کلید واژه ها: فناوری بازی‌ Devil may اخبار گیم
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]