کد خبر : 98584 دوشنبه 14 بهمن 1398 - 10:09:37
خبر-مشاهده-کرونا-در-اصفهان-را-تایید-می‌کنیم

واکنش وزارت بهداشت :

خبر مشاهده کرونا در اصفهان را تایید می‌کنیم

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به خبر مشاهده برخی از علائم ویروس کرونا برای کارمند فرودگاه اصفهان توضیحاتی ارائه داد.

کیانوش جهانپور اعلام کرد: ما مشکوک بودن این فرد به ویروس کرونا را تایید می‌کنیم، آزمایش‌ها از این فرد اخذ و به تهران ارسال شده و ایشان هم اکنون در بیمارستان فارابی در بخش ایزوله هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تایید شناسایی و بستری شدن یک فرد مشکوک ابتلاء به بیماری کرونا در بیمارستان فارابی، گفت: تا زمانی که جواب آزمایش این فرد از آزمایشگاه ویروس شناسی تهران به دست ما نرسد، نمی‌توانیم راجع به بیماری این فرد اظهارنظری کنیم.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، درباره مشاهده علایم ویروس کرونا برای فردی در اصفهان به خبرآنلاین گفت: «ما مشکوک بودن این فرد به ویروس کرونا را تایید می‌کنیم، آزمایش‌ها از این فرد اخذ و به تهران ارسال شده و ایشان هم اکنون در بیمارستان فارابی در بخش ایزوله هستند.»

او با اشاره به این که بعد از ۲ بار انجام آزمایش روی این فرد نتایج را اعلام می‌کنند توضیح داد: «این اولین موردی نیست که فرد مشکوک به ویروس کرونا در ایران مشاهده می‌شود، اما بعد از انجام‌ آزمایش مشخص شد که هیچ کدام از این افراد به این ویروس مبتلا نیستند.»

دقایقی پیش سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفته بود که شب گذشته فردی ۲۹ ساله با علائم مشکوک به بیماری کرونا شامل تب شدید، سرفه و تنگی نفس به بیمارستان فارابی اصفهان مراجعه کرده و هم اکنون در این بیمارستان تحت مراقبت ویژه قرار دارد.

این فرد بیمار از کارمندان فرودگاه اصفهان است که سابقه ارتباط با گرشگران چینی را نیز دارد.

//تکمیلی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تایید شناسایی و بستری شدن یک فرد مشکوک ابتلاء به بیماری کرونا در بیمارستان فارابی، گفت: تا زمانی که جواب آزمایش این فرد از آزمایشگاه ویروس شناسی تهران به دست ما نرسد، نمی‌توانیم راجع به بیماری این فرد اظهارنظری کنیم اما به مردم اطمینان می دهیم که تمام اخبار را بدون هیچ کم و کاستی در اختیارشان قرار می دهیم.

نجیمی با اشاره به ارسال جواب آزمایش این فرد مشکوک به ابتلاء به کرونا به آزمایشگاه ویروس شناسی تهران، تصریح کرد: تشخیص و ارسال جواب آزمایش این فرد مشکوک به ابتلاء به کرونا زمان مشخصی ندارد، اما تا زمانی که جواب آزمایش به دست ما نرسد هیچ اظهارنظری نمی توانیم راجع به بیماری این فرد کنیم.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین شناسایی یک فرد مشکوک به ابتلاء به کرونا در بیمارستان خورشید اصفهان را نیز تکذیب کرد و گفت: فردی که گفته می شد در بیمارستان خورشید به دلیل کرونا بستری شده، حتی مشکوک به این بیماری نبود، این درحالی است که هم اکنون تنها همین یک فرد مشکوک به ابتلاء به بیماری کرونا در اصفهان شناسایی شده و موارد دیگر را تکذیب می کنیم.

وی در پاسخ به نگرانی شهروندان از شیوع این بیماری در اصفهان، اعلام کرد: مرجع ذی صلاح برای اعلام این بیماری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سخنگو روابط عمومی دانشگاه است، بنابراین از مردم می خواهیم بدون هیچ نگرانی، تنها اخبار را از مراجع رسمی پیگیری کرده و به شایعات توجهی نکنند.

نجیمی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تمام اخبار را بدون هیچ کم و کاستی در اختیار مردم قرار می دهد و هر خبری را کامل و بدون هیچ سانسور به اطلاع مردم خواهد رساند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به پذیرش مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا در بیمارستان های فارابی و امین اصفهان، خاطرنشان کرد: علائم بیماری کرونای جدید با خیلی از بیماری‌های دیگر حاد تنفسی مشترک است و نمی‌توان هر بیماری را که دچار علائم تب و سرفه و عطسه است به عنوان مشکوک به بیماری کرونا تشخیص داد. بنابراین موارد مشکوک تنها پس از تأیید علائم بالینی و نیز سابقه تماس فرد قابل بررسی است و تشخیص قطعی نیز فقط پس از تأیید آزمایشگاه ویروس شناسی امکان پذیر است.

منبع: خبرآنلاین

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]