کد خبر : 98254 چهارشنبه 02 بهمن 1398 - 14:06:09
بزرگترین-جدول-تناوبی-کشور-رونمایی-شد

در دانشگاه شیراز؛

بزرگترین جدول تناوبی کشور رونمایی شد

بزرگترین ماکت جدول تناوبی عناصر کشور در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه شیراز و جمعی از اساتید و دانشجویان در این دانشگاه رونمایی شد.

این جدول تناوبی با عناصر کاملاً طبیعی و به همت انجمن علمی دانشجویی بخش شیمی دانشگاه شیراز ساخته شده است.مجری اصلی این طرح عبداللهی، دانش‌آموخته کارشناسی و دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی دانشگاه شیراز است.
دکتر هادی سالاری، عضو هیأت علمی بخش شیمی دانشگاه شیراز در مراسم رونمایی گفت: سال ۲۰۱۹ میلادی از طرف اتحادیه بین‌المللی فیزیک محض و کاربردی (IUPAP) و سازمان ملل به نام سال جدول تناوبی (IYPT 2019) نامگذاری شد و به همین مناسبت برنامه‌های متعددی در سراسر دنیا ترتیب یافت.
وی افزود: در کشورمان نیز رویدادهای مختلفی برگزار شد و از نظر تعداد، بیشترین برنامه‌های مرتبط با این نامگذاری در دانشگاه شیراز برگزار شد.
پروفسور حبیب فیروزآبادی، چهره ماندگار کشور و استاد بخش شیمی دانشگاه شیراز هم در این آئین گفت: بخش شیمی در دانشگاه شیراز بالغ بر ۶۰ سال قدمت دارد و بیش از ۳۰ سال پیش نخستین دوره دکتری شیمی کشور در دانشگاه شیراز راه‌اندازی شد.
وی خطاب به دانشجویان و اساتید جوان حاضر در جلسه اظهار کرد: ضروری است که تاریخ علم ایران و جهان را بخوانیم و با درایت و فهم با مجامع علمی بین‌المللی ارتباط برقرار کنیم.
چهره ماندگار کشور تاکید کرد: با امید، اعتماد به نفس و کوشش و تلاش شبانه‌روزی می‌توان پله‌های ترقی را طی کرد.

منبع:ایسنا

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]