فواید گیاهان دارویی را بشناسیم؛

با آناناس زخم تان را ترمیم کنید

کد خبر : 97442 یکشنبه 08 دی 1398 - 10:00:41

آناناس حاوی ویتامین سی و تركیبی به نام بروملین است؛ بروملین با كاهش میانجی های درد در ناحیه التهابی و كاهش پروستاگلاندین های التهابی در موضع، سـبب كـاهش درد مـی شـود.

آناناس منبع غنی از ویتامین C است و در واقع نیمی از مقدار توصیه شده روزانه یک فرد بالغ را شامل می شود. ویتامین C نیز یک آنتی اکسیدان در آب دارد که با آسیب سلولی مبارزه می کند.. همچنین حاوی تركیبات متفـاوت از آنزیم های پروتئولیتیك، پروتئـاز، فسـفاتاز، پراكسـیداز، ســلولاز، گلیكوپروتئینــاز و كربوهیــدراتهــا است؛ بروملین با كاهش میانجی های درد در ناحیه التهابی و كاهش پروستاگلاندین های التهابی در موضع سـبب كـاهش درد مـی شـود.

در یـك مطالعـه، اثـرات برومولین بـه صـورت خـوراكی بـا دارونمـا بـر تـرمیم محـل زخم بررسی شد. در این تحقیق مشخص شد که بروملین در کاهش شدت درد موثر است.

به گزارش سیناپرس، به دلیل میزان بالای ضد التهابی و ویتامین C، آناناس می تواند یک درمان خوب برای درمان سرماخوردگی و سرفه های شدید باشد.بروملین التهاب و مشکلات تنفسی را کاهش می دهد.

آنزیم های آناناس التهاب را کاهش می دهند و موکوس اضافی در سیستم تنفسی را تمیز می کنند.دفعه بعد, به جای آب پرتقال, یک لیوان آب آناناس بخورید که بهبودی شما را سریع تر می کند.

*دكتر رضا حاجی آقایی، معاون پژوهش و آموزش پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]