دهمین دوره مسابقه ملی فناوری نانو برگزار خواهد شد

کد خبر : 97433 شنبه 07 دی 1398 - 13:44:22

دهمین دوره از مسابقه ملی فناوری نانو تیرماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد و برگزیدگان این مسابقه می‌توانند با شرکت در برنامه نانواستارتاپ، ایده‌های فناورانه خود را توسعه دهند و در این راه از حمایت‌های مادی و معنوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برخوردار شوند.

مسابقه ملی فناوری نانو بزرگ‌ترین رقابت علمی با موضوع فناوری نانو در میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی علاقه‌مند است که هرساله توسط بنیاد آموزش فناوری نانو (بخش ترویج دانشجویی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو) برگزار می‌شود. هدف از برگزاری مسابقه ملی نانو، افزایش آشنایی دانشجویان و محققان با فناوری نانو، گسترش آموزش فناوری نانو در سطح دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشور، شناسایی نخبگان نانویی و برترین‌های این حوزه از فناوری، حمایت از آن‌ها و جهت‌دهی به فعالیت‌های آموزشی-پژوهشی و حمایت‌های تشویقی اختصاص یافته است.

پس از گذشت یک دهه از برگزاری اولین مسابقه ملی نانو، دهمین دوره از این مسابقه در یک مرحله و در قالب آزمونی چهارگزینه‌ای طراحی شده است، این مسابقه به صورت حضوری و در حوزه‌های برگزاری آزمون در سراسر کشور در تاریخ ۲۰ تیرماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

برگزیدگان دهمین مسابقه ملی از جوایز کسب مجوز حضور در برنامه توسعه فناوری نانواستارتاپ، کسب امتیاز نخبگی از طرف بنیاد ملی نخبگان، اهدای بیش از ۱۰۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی و گرنت پژوهشی، سهمیه سفر عمره و عتبات، اهدای مدال طلا، نقره و برنز مسابقه ملی فناوری نانو، مجوز حضور در مصاحبه آزمون توانمندی تدریس بهره‌مند شوند.

نانواستارتاپ یکی از برنامه‌های حمایتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است که توسط بنیاد آموزش فناوری نانو و با هدف رشد و پرورش تیم‌های فناور توانمند و رساندن ایده‌های مبتنی بر فناوری نانو به محصول اولیه، در قالب برنامه‌ای یک‌ساله اجرا می‌شود. این برنامه تمامی تسهیلات مادی و معنوی مورد نیاز یک تیم برای توسعه ایده خود تا رسیدن به نمونه اولیه را تأمین خواهد کرد و در نهایت تیم را به سایر برنامه‌های حمایتی، سرمایه‌گذاری یا مشتری متصل می‌کند. هدف این برنامه حمایت از تیم‌های فناور است و رویکرد رقابتی در آن حاکم نیست، تمامی تیم‌های علاقه‌مند می‌توانند مسیر رشد خود را به کمک نانواستارتاپ شناسایی کنند و استارتاپ خود را توسعه دهند.

تنها راه ورود به برنامه نانواستارتاپ، شرکت در مسابقه ملی فناوری نانو و کسب امتیاز لازم است؛ در واقع حداقل یکی از اعضای استارتاپ باید جزو افرادی باشد که شرایط ورود به نانواستارتاپ را کسب کرده‌اند.

گفتنی است، ثبت‌نام مسابقه ملی فناوری نانو آغاز شده است و علاقه‌مندان تا اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ فرصت دارند در این رقابت علمی ثبت‌نام کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در مسابقه ملی می‌توانید به سایت آموزش فناوری نانو edu.nano.ir مراجعه کنید یا با دبیرخانه مسابقه به شماره ۶۶۵۱۰۱۳۲-۰۲۱ و ۰۹۰۲۵۵۵۵۴۶۲ تماس گیرند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]