تغییر هویت با پیوند مغز استخوان

کد خبر : 96914 چهارشنبه 20 آذر 1398 - 12:17:12

کریس لانگ بعد از پیوند مغز استخوان برای مقابله با سرطان خون شاهد تغییر بخش زیادی از دی ان ای های خود بود و این مساله عملا باعث شده هویت وی تغییر کند.

آزمایش دی ان ای و بررسی نمونه مایع منی این فرد بعد از پیوند مغز استخوان نشان داد که بخش زیادی از دی ان ای های کریس لانگ در عمل مربوط به یک فرد آلمانی اهدا کننده مغز استخوان است که وی هرگز او را ملاقات نکرده است. جایگزینی بخش زیادی از دی ان ای های کریس لانگ باعث شده تا هویت وی نیز تغییر کند.

این پیوند مغز استخوان چهار سال قبل انجام شده و تغییرات دی ان ای ناشی از آن دانشمندان را شگفت زده کرده است.

علت این کار مقابله با سرطان خون بوده که باعث شده بود بدن وی به طور عادی قادر به تولید خون نباشد.

پیوند مغز استخوان موجب جایگزینی سلول های معیوب بدن وی با سلول های خون ساز سالم اهدا کننده شد که در نهایت باعث شده بخش زیادی از دی ان ای های گونه ها، لب ها و زبان وی متعلق به فرد آلمانی باشد. البته دی ان ای های سینه و موهای سر وی کماکان متعلق به خود اوست.

در این میان دی ان ای های گرفته شده از منی لانگ تنها متعلق به فرد آلمانی است و لذا فرزندان احتمالی وی در آینده عملا هویتی متفاوت با او خواهند داشت.

سوال دیگری که در این زمینه پیش می آید آن است که اگر این فرد یک جرم جنسی و غیراخلاقی مرتکب شود، قابل شناسایی نخواهد بود، زیرا باعث دستگیری فرد اهداکننده آلمانی می شود.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]