کتانی ورزشی از گیاهان ساخته شد

کد خبر : 96701 چهارشنبه 13 آذر 1398 - 17:06:08

شرکت تولید کننده پوشاک ورزشی ریباک از یک کتانی ورزشی جدید رونمایی کرده است که کاملا با محیط زیست سازگار است و در ساخت آن از فرآورده‌های گیاهی مختلف استفاده شده است.

شرکت ریباک(Reebok) با معرفی یک کتانی گیاهی در پی نشان دادن تلاش‌های خود برای کمک به محیط زیست است. در ساخت این کتانی موسوم به "Forever Floatride Grow" به جای پلاستیک‌های مبتنی بر نفت از مواد طبیعی استفاده شده است که ضمن فراهم کردن راحتی برای انجام فعالیت‌های ورزشی و به خصوص دویدن، به حفاظت از محیط زیست نیز کمک می‌کند.
این شرکت در گذشته نیز کتانی‌های گیاهی مانند تولید کرده است که از پنبه و پلی اورتان مشتق شده از ذرت تهیه شده بودند. اکنون در این کتانی ورزشی جدید هم از مواد گیاهی استفاده شده است.
این شرکت اطمینان دارد که کتانی "Forever Floatride Grow" می‌تواند با کتانی‌های دیگر رقابت کند، چرا که در طراحی و ساخت آن از کتانی محبوب این شرکت به نام "Forever Floatride Energy" الهام گرفته شده است. در لایه میانی این کتانی از گیاه کرچک استفاده شده است که برای حمایت از پا هنگام دویدن بسیار مهم است.
در قسمت بالایی آن نیز از مواد قابل تجزیه و پایدار درخت اکالیپتوس استفاده شده است که به گفته ریباک، قوی و محکم است و توانایی تنفس دارد، بدین معنی که رد و بدل شدن هوا را در کتانی میسر می‌کند.
کفی آن از یک ماده غیرمعمول به نام "جلبک بلوم" ساخته شده است که آن را نسبت به بو مقاوم می‌کند. در نهایت لایه بیرونی نیز به جای لاستیک معمولی فرآوری شده از نفت از کائوچوی طبیعی فرآوری شده از درختان کائوچو استفاده شده است.
ریباک اعلام کرده است که این کتانی در پاییز سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. ریباک یک شرکت تجهیزات ورزشی آمریکایی است که تولیدکننده کفش‌های ورزشی، پوشاک و لوازم ورزشی می‌باشد. این شرکت در سال ۱۸۹۵ توسط جی. دبیلو. فاستر و با نام جی. دبلیو. فاستر اند سانز(J.W. Foster and Sons) در شهر بولتون بریتانیا تأسیس شد.

در سال ۱۹۵۸ جو و جف فاستر، نوه‌های جی. دبلیو. فاستر(مؤسس ریباک) نام این شرکت را به ریباک تغییر دادند که این نام از تلفظ آفریقایی واژه رباک(rhebok) که نوعی غزال آفریقایی است، گرفته شد. آنها نام ریباک را در لغت‌نامه‌ای پیدا کردند که جو فاستر در دوران نوجوانی در یک مسابقه برنده شده بود. در این دیکشنری که نسخه آفریقای جنوبی بود، تلفظ رباک، به ریباک تغییر یافته بود.
شرکت ریباک امروزه یکی از زیرمجموعه‌های شرکت آلمانی آدیداس است. دفتر مرکزی این شرکت نیز در شهر کانتون ماساچوست ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]