به دلیل امنیت مسافران؛

لغو مجوز فعالیت اوبر در لندن

کد خبر : 96394 سه شنبه 05 آذر 1398 - 09:28:53

سازمان«حمل ونقل برای لندن»اجازه فعالیت تاکسی اینترنتی اوبر در این شهر را تمدید نکرده است. دلیل این امر نیز وجود خطرات ایمنی و امنیتی برای مسافران اوبر اعلام شده است.

این سازمان روز گذشته از تجدید اجازه فعالیت شرکت تاکسی اینترنتی اوبر در این شهر خودداری کرد. البته اوبر ادعا می کند خواهان تجدید نظر در این تصمیم است.

این تصمیم جدیدترین فصل در تاریخچه فعالیت اوبر با مقامات حمل ونقل شهری لندن است.  این مقامات  به دلیل نگرانی درباره  امنیت و ایمنی مسافران بیش از پیش بر فعالیت اوبر سختگیری می کنند.

اوبر تصمیم مقامات لندن را «عجیب و اشتباه » خواند. این شرکت ۲۱ روز فرصت دارد تا درخواست تجدید نظر درباره این رای را ارسال کند. 

به گفته مقامات سازمان«حمل ونقل برای لندن» به دلیل چند حادثه که طی آن مسافران و امنیت آنها به خطر افتاده اجازه فعالیت اوبر در این شهر تمدید نمی شود. علاوه بر آن یکی دیگر از دلایل لغو اجازه فعالیت اوبر آن است که رانندگان احراز هویت نشده در این شرکت اجازه حمل و نقل مسافران را دارند.

به این ترتیب اوبر به طور رسمی از نیمه شب گذشته اجازه فعالیت در لندن را ندارد. هلن چپمن مدیر بخش صدور اجازه نامه و قانونگذاری در سازمان «حمل ونقل برای لندن» در این باره می گوید: هرچند متوجه هستیم که اوبر عملکرد خود را بهبود بخشید اما این شرکت نمی تواند اجازه دهد مسافران سوار تاکسی هایی شوند که رانندگان آنها اجازه تردد ندارند و  بیمه نیستند. ما مطمئن نیستیم چنین مشکلاتی در آینده اتفاق نیفتد.

البته اوبر اشاره کرده این سازمان در ماه سپتامبر اجازه نامه فعالیت شرکت را تایید کرده و عملکرد آن را مناسب اعلام کرده بوده است.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]