با فناوری نانو محقق شد:

تولید جدول بتنی مقاوم در برابر خمش

کد خبر : 96012 شنبه 18 آبان 1398 - 16:17:57

یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با استفاده از نانوسیلیس موفق به تولید جداول بتنی مقاوم در برابر خمش شده است که طول عمری تقریبا ۲ برابر بیشتر از جدول‌های بتنی رایج دارند.

یک شرکت ایرانی موفق به تولید جدول بتنی مقاوم در برابر خمش حاوی نانوذرات شده است. این شرکت پیش از این بتن فوق سبک با مقاومت فشاری بالا را با کمک فناوری‌نانو تولید و به بازار عرضه کرده بود.
مهرداد رزاقیان، مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت گفت: ما پیش از این تجربه ساخت بتن‌های فوق سبک با استفاده از فناوری‌نانو را داشتیم، بتن‌هایی که در آن‌ها از نانوذرات برای کاهش وزن و افزایش استحکام استفاده شده بود. در این محصول جدید از فناوری مشابه برای تولید جدول بتنی مقاوم در برابر خمش استفاده کردیم، جدول‌هایی که به دلیل داشتن نانوذرات نسبت به جدول‌های رایج مقاومت به خمش ۲۰ تا ۳۰ درصد بالاتر دارند. در واقع نکته اصلی در این پروژه همین افزایش مقاومت به خمش در محصول است. البته نانوذرات موجب افزایش ۱٫۵ تا ۲ برابری دوام و طول عمر جدول نیز می‌شوند.
 رزاقیان دلیل بهبود خواص این جداول را وجود نانوذرات و بهینه‌سازی ریزساختارهای بتن می‌داند.
وی ادامه داد: کارایی و خواص بتن تا حد زیادی به مقدار و ابعاد زیر ساختارهای به‌کار رفته در آن بستگی دارد. ذرات در ابعاد نانو خصوصیات فیزیکی و شیمیایی متفاوت و منحصربه‌فردی را در این بتن‌ها ایجاد می‌کند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]