نسخه جدید همراه بانک سینا به بهره برداری رسید

 سیستم های ارایه خدمات بانکی از طریق تلفن همراه ، ارتباط بین صاحبان حساب های سپهری و شبکه بانکی را از طریق تلفن همراه و بر پایه فناوری هایی نظیر، WAP ، USSD ،NFC ،STK و GPRS فراهم کرده که امکان انجام برخی از عملیات بانکی آسانتر شده است.
افراد برای صرفه جویی در وقت و کاهش تعداد مراجعات به بانک و برای تکمیل و به روزرسانی حساب خود به استفاده از تکنولوژی بانکداری همراه روی آورده اند. افراد این تکنولوژی را بسیار پسندیده و به نوعی بانکداری از طریق موبایل که توسط بانک ها ارائه می شود را پذیرفته اند.

مشتریان بانک ها نیز به دنبال بانک هایی هستند که چنین خدمات و امکاناتی بر روی حساب های خود ارائه کنند که بانک سینا از جمله این بانکهاست.

افراد به طور کلی برای انجام کارهایی مانند مشاهده نظارت بر تراکنش ها، بررسی باقی مانده حساب و انجام پرداخت ها از این روش استفاده می کنند.
نسبت استفاده از هر یک از این خدمات توسط مشتریان در هر گروه متفاوت است. بانک ها با قرار دادن این شیوه بانکداری در دستور کار خود دریافتند که این روش در صرفه جویی هزینه ها بسیار موثر عمل می کند. بانک ها امیدوارند این تکنولوژی نوپا باعث کاهش تعداد تماس های افراد به بخش خدمات مشتریان برای دریافت اطلاعات اولیه از حسابشان شود.

سوال دیگری که بعد از این مبحث به ذهن مشتری خطور می کند این است که آیا این روش جزء امن ترین روش ها در بانکداری الکترونیک می باشد؟

اگر از بانک ها یا کارشناسان فناوری سوال کنید همگی متفق القول پاسخ مثبت به شما خواهند داد. همه بر روی این مسئله توافق دارند که تا زمانی که بانکداری از طریق تلفن همراه وجود دارد، دسترسی شما امن تر و راحت تر خواهد بود. بنابراین نباید نگران دسترسی به دستگاه های خود پرداز ATM که به همان اندازه به شما اطلاعات ارائه می کند باشید.

همچنین شایان ذکر است که توابع و عملکردهایی که شما می توانید در حساب خود در تلفن همراهتان داشته باشید کمی محدود می باشد.
عامل دیگری که این نقصان را برای مشتریان جبران می کند این است که هکرها تمایل کمتری برای هک کردن اطلاعات موبایل شما نسبت به هک کردن وب سایت یا کامپیوتر شما دارند. بانک ها نیز در این زمینه تضمین می کنند که اگر شما از خدمات موبایل بانک استفاده کنید، شماره حساب شما در هر یک از تعاملات انجام شده افشا نشده و از آن محافظت خواهد شد.
بانک ها نیز برای تایید هویت شما در تراکنش های بین بانکی از طریق بانکداری همراه از شماره ی موبایل شما استفاده می کنند.

بانک سینا هم با رویکرد مشتری مداری و خدمات بهینه به مشتریان راه های زیاد و متنوعی با امنیت بالا پیش روی مشتریان خود قرار داده که در ذیل به برخی از آنها اشاره می شود.
امکان دسترسی به بسیاری از امکانات همراه بانک سینا بدون نیاز به استفاده از کامپیوتر:
– مشاهده لیست سپرده ها، اعلام موجودی و ارائه صورتحساب
انواع انتقال وجه
– انتقال وجه بین سپرده های خود
– انتقال وجه به سپرده های دیگران در بانک سینا
– انتقال وجه مستمر (انتقال وجه زمان دار به تاریخ آینده)
– انتقال وجه دسته ای (انتقال وجه از یک سپرده به چند سپرده)
– انتقال وجه بین بانکی پایا و ساتنا
– انتقال وجه کارت به کارت سینا به سینا و شتابی به بانک های دیگر
– انتقال وجه کارت به سپرده
– مشاهده گزارش های انتقال وجه (گزارش انتقال وجه مستمر، گزارش انتقال وجه بین بانکی پایا و ساتنا )
امکان لغو ، تعلیق و بازفعالسازی دستور پرداخت های پایا
افتتاح سپرده کوتاه مدت و قرض الحسنه جاری کارت
مدیریت چک
مدیریت تسهیلات (مشاهده جزئیات تسهیلات ، پرداخت اقساط )
مدیریت کارت (انسداد کارت ، صورتحساب ، پرداخت قبض ، تغییر رمز دوم و … )
امکان پرداخت قبض با سپرده و کارت
تنظیمات گزارش دوره ای ( ارسال پیام کوتاه و پست الکترونیک جهت اعلام موجودی و صورتحساب سپرده ها )
تغییر نام کاربری، تغییر رمز عبور
پیش از ورود هر تکنولوژی نخست باید فرهنگسازی و همچنین آموزش صحیح به کاربران داده شود که بانک سینا به خوبی در قالب اطلاع رسانی گسترده این مهم را انجام داده است.
*نحوه فعالسازی موبایل بانک سینا
۱- جهت استفاده از خدمات موبایل بانک سینا ، باید نام کاربری و رمز موبایل بانک را از یکی از شعب بانک سینا دریافت نمایید.
۲- نحوه برقراری ارتباط نرم افزار با بانک از طریق اینترنت می باشد.
۳-در خدمات مبتنی بر کارت، استفاده از رمز دوم کارت (رمز خرید اینترنتی) الزامی است. این رمز را می توان از دستگاه های خودپرداز تهیه کرد.
تغییر رمز دوم کارت از طریق دستگاه های خودپرداز ، سامانه اینترنت بانک وموبایل بانک امکان پذیر می باشد.
*روش های دریافت نرم افزار موبایل بانک سینا
۱٫ دریافت نرم افزار از طریق مراجعه به وب سایت بانک سینا و Download نرم افزارمیسر است .
۲٫ در صورتی که تلفن همراه شما مجهز به نرم افزار بارکدخوان دو بعدی (QR) بوده و به اینترنت متصل باشد، می توانید از طریق گوشی خود با اسکن بارکد مورد نظر از روی صفحه مانیتور، فایل نرم افزار موبایل بانک را بر روی گوشی دانلود نمایید.
در صورت بروز هرگونه مشکل در نصب نرم افزار و استفاده از خدمات “موبایل بانک” با مرکز ارتباط ۲۴ ساعته بانک سینا از طریق شماره تلفن ۴۱۷۳۱ تماس حاصل فرمایید.
*ملاحظات امنیتی سامانه موبایل بانک سینا
• نرم افزار موبایل بانک سینا را فقط از طریق مراجعه مستقیم به وب سایت بانک سینا و از منابع معتبر معرفی شده در آدرس همین صفحه (آدرس ذیل) دریافت کنید:
https://sinabank.ir/internet_banking/397-موبایل-بانک-سینا.html
• جهت نصب موبایل بانک هرگز از منابع غیرمعتبر مانند بلوتوث ناشناس، ایمیل، وب سایت ها و فروشگاه های متفرقه اینترنتی و غیره استفاده ننمایید.

• نام کاربری و رمز ورود سامانه موبایل بانک خود را در اختیار دیگران قرار نداده و آن را در فواصل زمانی منظم تغییر دهید.

• هنگام نصب همراه بانک، مجوزهای دسترسی لازم برای نصب و پیغام های خطای احتمالی را بررسی نموده و در صورت مشاهده مورد مشکوک، آن را به مرکز تماس بانک اطلاع دهید.

• گوشی تلفن همراه خود را Root ننموده و از تغییرات و دستکاری هایی که سبب کاهش سطح امنیت می-شود خودداری نمایید.
از نصب و اجرای برنامه ها و فایل های متفرقه و ناشناس بر روی تلفن همراه خود تا حد امکان خودداری نمایید.
• از باز نمودن فایل ها و لینک های ناشناخته در ایمیل های مشکوک و ورود به وب سایت های متفرقه از طریق تلفن همراه خود خودداری نمایید.

• سیستم عامل، مرورگر وب و سایر نرم افزارهای نصب شده روی تلفن همراه خود را به طور مستمر بروزرسانی نمایید.

• از آنتی ویروس های بروز شده و مطمئن در تلفن همراه خود استفاده نمایید.

• هنگامی که به بلوتوث نیازی ندارید از خاموش بودن آن مطمئن شوید.

اطلاعات بانکی خود را در تلفن همراهتان ذخیره ننمایید.
• در صورت سرقت یا مفقودی تلفن همراه، در اسرع وقت به یکی از شعب بانک مراجعه نمایید. در صورت عدم دسترسی به شعبه، موضوع را به مرکز تماس بانک اطلاع داده و کارت خود را غیرفعال نمایید.
• پیش از فروش یا واگذاری گوشی تلفن همراه خود، نرم افزار موبایل بانک را از روی آن حذف (Uninstall) نموده و کلیه اطلاعات شخصی و رمزهای حساب بانکی را پاک نمایید.

• تنظیم قفل شدن خودکار تلفن همراه خود را فعال نمایید و جهت ورود به گوشی خود رمز تعریف نمایید.
• از سیستم های عمومی اینترنت نظیر کافی شاپ ها، کافی نت ها، فروشگاه ها و غیره برای انجام عملیات بانکی استفاده نکنید.
• از انتخاب رمز ورود قابل حدس نظیر سال تولد، سال ازدواج، شماره شناسنامه و غیره برای ورود به سامانه همراه بانک، اجتناب کنید.
• در نرم افزار موبایل بانک اندرویدی، حتماً از طریق منوی تنظیمات، یک رمز عبور مناسب برای ورود به نرم افزار تعریف نمایید.
*قابلیت های جدید همراه بانک سینا
از مزایای این نسخه جدید از همراه بانک سینا می توان به مبالغ جدید شارژ اشاره کرد که شامل شارژ ۵۰۰ ، ۱۵۰۰و ۳۰۰۰ تومانی می شود همچنین علاوه بر کارت سینا می توانید با کارت بانک های پاسارگاد، سامان و ایران زمین نیز کارت به کارت کنید، فقط کافیه کارت این بانک ها را از قسمت حساب ها و کارت معرفی نمایید.
گفتنی است در نسخه جدید بانک سینا فقط با رمز دوم هم می توان ازجمله امکاناتی مانند ده گردش آخر کارت، انتقال وجه، خرید شارژ و بسته اینترنت، پرداخت قبوض، پرداخت کرایه تاکسی و… استفاده کرد.
با استفاده از نسخه جدید همراه بانک مذکور می توان پس از اضافه کردن کارت های شتابی به لیست حساب ها و کارت ها در صفحه پرداخت قبض با هر کارتی که می خواهید قبضتان پرداخت کنید همچنین در بخش تقویم می توانید پرداخت هایی از قبیل اجاره خانه، قسط ماشین، قسط خانه و… را تعریف کرده که همراه بانک در موعد مقرر پیام می دهد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا