کد خبر : 95393 دوشنبه 22 مهر 1398 - 11:40:47
درخشش-برگزیدگان-جشنواره-دانش-آموزی-ابن-سینا-

در مسابقات جهانی اختراعات انگلستان؛

درخشش برگزیدگان جشنواره دانش آموزی ابن سینا

سیناپرس: دبیر علمی چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با اشاره به اینکه تعدادی از برگزیدگان چهارمین جشنواره ملی ابن سینا موفق به کسب مدال در مسابقات اختراعات انگلستان شدند، گفت: این مسابقات جزو معتبرترین مسابقات اختراعات جهانی است.

مهدی رشیدی‌جهان، دبیر علمی چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در مراسم تقدیر از دانش آموزان مدال‌آور در مسابقات جهانی اختراعات انگلستان ۲۰۱۹ اظهار کرد: مسابقات جهانی اختراعات لندن ۲۰۱۹ یکی از بزرگترین مسابقات اختراعات بین المللی است که با حضور بیش از ۳۰ کشور در آگوست ۲۰۱۹ برگزار شد.

وی افزود: این مسابقات با حمایت بیش از ۶۰ سازمان علمی و تحقیقاتی بین المللی در لندن برگزار شد که از کشور ایران برگزیدگان چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در این مسابقات شرکت کردند.

رشیدی جهان افزود: دانش آموزان مخترع کشورمان در این دوره موفق به کسب دو مدال طلا، دو مدال نقره و دو مدال برنز شدند.
مهدیس میرزایی و غزل قالجوقی از مشهد - کیان میرآفتاب زاده، علی تکین کلهر، رضا هاشمیان و طناز نویدی از تهران موفق به کسب مدال طلا شدند. مهرو منصوری، نیکی قبائی، پرناز میردهقانی، و غزل زارع از تهران و سید ماهان طباطبایی از بندر عباس موفق به دریافت مدال نقره و علیرضا قدیمی از شهریار و یاسمین زینب رضایی از کرج موفق به کسب مدال برنز شدند.

وی همچنین به دیگر موفقیت بدست آمده در این مسابقات اشاره کرد و گفت : مرکز پژوهش‌های بین المللی ابن سینا در این مسابقات به عنوان مرکز برتر، موفق به کسب جایزه ویژه سازمان مالکیت های معنوی جهانی شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد مازنی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، دکتر رضا گلشن مهرجردی، رئیس کمیته علمی جشنواره ابن سینا، دکتر مهدی اسلامی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و مشاور کمیسیون فرهنگی مجلس ، مهندس مهدی رشیدی، جهان دبیر علمی جشنواره و مهندس سروش نوالورا، عضو کمیته علمی جشنواره و همچنین اولیا و مسئولین مدارس و دانش آموزان مدال آور حضور داشتند.

طبق اعلام دبیرخانه دائمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا، چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با حضور بیش از پنج هزار نفر از دانش آموزان، مربیان و مدیران مدارس سراسر کشور در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۹۸ در پردیس شمالی دانشگاه تهران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش و سازمان‌های علمی دیگر برگزار شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]