کد خبر : 95315 شنبه 20 مهر 1398 - 12:29:53
ناسا-لباس-جدید-برای-فضانوردان-طراحی-کرد

ناسا لباس جدید برای فضانوردان طراحی کرد

ناسا قصد دارد لباس های فضانوردی جدیدی برای سفر انسان به ماه طراحی کند. لباس های جدید انعطاف پذیری بیشتری دارند و با توجه به اسکن ۳ بعدی بدن هر فضانورد طراحی و تولید می شوند.

قرار است طی ماموریت آرتمیس در ۲۰۲۴ میلادی فضانوردان به ماه ارسال شوند. برای این منظور آنها نیازمند لباس های فضانوردی مخصوصی هستند. درهمین راستا قرار است لباس های فضانوردی جدیدی مجهز به فناوری های نوین طراحی شوند.

لباس های فضانوردی جدید به حرکت بهتر فضانوردان کمک می کنند. فضانوردان می توانند در این لباس ها بازوهای خود را بلند کنند و اشیا را بالای سرشان ببرند.  همچنین لباس در بخش لگن و زانو ها انعطاف پذیری بیشتری خواهد داشت.

همچنین ناسا تصمیم دارد اسکن های سه بعدی از کل بدن هر یک از فضانوردان تهیه کند تا لباسی مخصوص او تهیه شود. برای این منظور از اسکن سه بعدی بدن فضانوردان برای تولید بخش های ماژولار لباس آنها استفاده می شود.

 لباس های فضانوردی جدید xEMU نام دارند. نخستین نمونه های این لباس  در سال ۲۰۲۳ میلادی در ایستگاه فضایی بین المللی آزمایش می شود. در مرحله بعد فضانوردانی که ۲۰۲۴ روی ماه فرود می آیند، این لباس مخصوص را به تن خواهند کرد.

 نسل آتی لباس های فضانوردی ناسا تقریبا شبیه لباسی است که فضانوردان برای راهپیمایی در ایستگاه فضایی بین المللی به تن می کنند. البته ناسا قصد دارد نسخه اول این لباس را خود بسازد و در مرحله بعد تولید آن را به بخش خصوصی واگذار کند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
کلید واژه ها: ناسا لباس فضانورد فضانورد ماه
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]