کد خبر : 95200 دوشنبه 15 مهر 1398 - 15:20:39
-ببرهای-نجات-یافته،-مردند!

به دلیل استرس و فشار روحی:

ببرهای نجات یافته، مردند!

سیناپرس: حدود 4 سال قبل 147 ببر از یک معبد بحث‌برانگیز بودایی در تایلند که مکانی برای جذب حیوانات بود، بیرون آورده شدند اما طبق آنچه انتظار می‌رفت آینده روشنی در انتظار این ببرها نبود.

 از زمانی که این ببرها از "معبد ببر" بیرون آمده‌اند، 86 ببر به خاطر ویروسی مرده‌اند که اغلب گریبان‌گیر گربه‌های بزرگی می‌شود که تحت‌فشار و استرس تغییر مکان هستند.

این معبد در سال 2015 به خاطر وجود حیوانات وحشی بسیار و رفتار غیراخلاقی با آن‌ها توسط مقامات مورد تفتیش قرار گرفت. حالا مرگ تراژدی این حیوانات مقامات را به پرسش این سؤال واداشته که علت مردن ببرها پس از آزادی از معبد و قرارگیری در شرایط ایمن چیست. 

از آنجایی‌که ببرها احتمالاً نمی‌توانند در محیط وحشی دوام بیاورند، آن‌ها را در قفس‌های کوچکی نگهداری کرده و به آن‌ها واکسن ضد هاری تزریق‌ شده است. این شرایط در کنار غذای مناسب و مکمل‌ها می‌تواند باعث بهبود وضعیت آن‌ها شود اما طبق گفته‌های ادوین ویک، مؤسس انجمن دوستداران محیط‌زیست تایلند، بودجه کمی که دولت در اختیار آن‌ها گذاشته انجام کارهای ضروری را غیرممکن ساخته است.

او می‌گوید: «اگر بخواهیم صادق باشیم، چه کسی مسئولیت این ببرها را به عهده می‌گیرد؟ شاید مقامات از کشورهای دیگر کمک بگیرند، در صورتی‌که می‌توانند خودشان همه کارها را انجام دهند.» اگرچه تایلند متعهد است که تعداد ببرهای در قفس نگهداری شده را کاهش دهد اما تعداد این ببرها همچنان رو به افزایش است. طبق آمار حدود 2000 ببر در تایلند به‌صورت خصوصی در قفس زندانی‌ شده‌اند.

 

 

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط