کد خبر : 95069 یکشنبه 14 مهر 1398 - 11:09:22
سخنرانی-علمی-معرفی-سیستم-های-تاب-آور-لرزه-ای

دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می کند:

سخنرانی علمی معرفی سیستم های تاب آور لرزه ای

سیناپرس: گروه مهندسی عمران دانشکده فنی مهندسی دانشگاه علم و فرهنگ سخنرانی علمی با موضوع معرفی سیستم های تاب آور لرزه ای برای ساختمان های فولادی و پل ها را برگزار می کند.

در این سخنرانی علمی دو سیستم تاب آور لرزه ای برای ساختمان های فلزی و پل های بتنی معرفی و نتایج مطالعات عددی و آزمایشگاهی در مقیاس مواد و سیستم سازه ای ارائه می شود. این سیستم ها قابلیت کنترل خرابی ها، تعمیر سریع با هزینه اندک را برای قاب های خمشی فلزی و سیستم های نوین سازه ای و پل های بتنی با قابلیت ساخت سریع برای مناطق زلزله خیز فراهم می کند.

خصوصیات قابل توجه سیستم های پیشنهاد شده عبارتند از کنترل یا کاهش خرابی های ناشی از زلزله به کمک قطعات ساخته شده از مصالح جدید با قابلیت تغییر شکل بالا بدون خرابی و یا فیوزهای سازه ای با جزئیات بندی متفاوت، قابلیت برگشت پذیری به شرایط اولیه به کمک سیستم پس تنیده مرکزی در پل ه، قابلیت جذب انرژی بالا به کمک اجزای قابل تعویض خارجی که امکان تعمیر سریع بعد از زلزله بدون اختلال در عملکرد سازه را فراهم می کند.

 بر اساس این گزارش، این رویداد علمی با سخنرانی دکتر محمدتقی نیکوکلام فارغ التحصیل دکترای سازه از دانشگاه Texas A&M آمریکا در تاریخ دوشنبه 15 مهرماه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار خواهد شد.

شرکت در این سخنرانی علمی برای عموم محققان، دانشگاهیان، مهندسان، دانشجویان و علاقه مندان آزاد است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما
  • سید محمود حسینی چهارشنبه 09 بهمن 1398 - 15:11:32
    با سلام و احترام بنده دانشجوی دکترای عمران در زمینه زلزله هستم. موضوع تز بنده بررسی عملکرد نوعی میراگر اصطکاکی بر روی اتصال تیر به ستون پیشنهادی می باشد. مفهوم سیستم تاب آور لرزه ای در تز بنده جایگاه ویژه ای دارد. چگونه می توانم به مطالب عنوان شده در این سمینار دسترسی داشته باشم؟ سپاس و روز خوش

[کد امنیتی جدید]