کد خبر : 95023 پنج شنبه 25 مهر 1398 - 14:05:06
جشن-سی‌-اُمین-سالگرد-تاسیس-آیس-هتل-سوئد

با طرح های جدید؛

جشن سی‌ اُمین سالگرد تاسیس آیس هتل سوئد

سیناپرس: درهای هتل آیس هتل یا هتل یخی در کشور سوئد، در طی سی سال فعالیتش، دوباره در ماه دسامبر 2019 (حدود آذرماه 98) به روی بازدیدکنندگان گشوده خواهد شد و این هتل که در نوع خود پیشگام است طی یک فصل ویژه پذیرای میهمانانش خواهد بود.

هجده گروه طراحی از سرتاسر جهان برای طراحی نمای داخلی آیس هتل در سال 2019 با یکدیگر همکاری خواهند کرد. آن‌ها روی سوئیت‌های هنری، سالن اصلی و سالن مراسم کار می‌کنند. بیش از 125 پروژه برای بررسی بیشتر پیشنهاد شده‌اند و بسیاری از گروه‌های طراحی در این فصل مهم، پیش‌تر با آیس هتل کار کرده‌اند. برای نمونه، طراحان بار یخی لوک وویزین و ماتیو بریسون نخستین بار در سال 2012 در یکی از پروژه‌های آیس هتل فعالیت داشتند و تم آن را کارناوالی در نظر گرفته‌اند تا از وجود رودخانه‌ای نزدیک به هتل به نام رودخانه تورن سپاسگزار باشند و آن را جشن بگیرند. برای ساختن تمام قسمت‌های هتل هرساله 5000 تن یخ از رودخانه تورن به این محل آورده می‌شود.

تمام گروه‌های طراحی اواسط ماه نوامبر (اواخر آبان ماه) خود را به دهکده جوکاسجاروی که 160 کیلومتر بالاتر از مدار قطبی واقع شده است می‌رسانند تا کار روی پروژه‌هایشان را آغاز کنند. در مجموع، هنرمندانی از 34 کشور جهان برای خلق نمای خیره‌کننده آیس هتل در سال 2019 دست‌به‌کار خواهند شد. گرچه تخصص و پیشه‌ی بیشتر هنرمندان این گروه‌ها مجسمه‌سازی، معماری و طراحی داخلی است، اما مسئولان آیسهتل گروه‌هایی را نیز برگزیده‌اند که تخصص‌های دیگری دارند. روانشناسی و طراحی بازی دو مورد از رشته‌های خاص و متفاوتی هستند که در طراحی‌های برتر نقش خواهند داشت.

پس از گشوده شدن درهای آیس هتل در 13 دسامبر 2019، بازدیدکنندگان می‌توانند نمای نهایی طراحی‌های این هنرمندان زبردست را تماشا کنند و از آن لذت ببرند. ولی الآن هم می‌توانید به تصویر برخی از طرح‌های ارائه‌ شده نگاهی بیندازید تا ببینید که برای 30 امین سالگرد هتل یخی سوئد تقریبا چه برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]