کد خبر : 94882 جمعه 05 مهر 1398 - 13:02:39
جوهر-نامرئی-که-با-باد-سشوار-از-بین-می-رود

برای حفاظت از محیط زیست ساخته شد؛

جوهر نامرئی که با باد سشوار از بین می رود

محققان جوهر نامرئی ابداع کرده اند که می توان با کمک آن پیامی را روی کاغذی با پوشش منگنز چاپ کرد. پیام مذکور زیر نور مافوق بنفش قابل مشاهده است. این جوهر در معرض باد سشوار از بین می رود.

محققان چینی جوهر نامرئی ابداع کرده اند که می تواند اطلاعات ارزشمند را مخفی کند. این سیستم مبتنی بر آب را می توان طی چند ثانیه چاپ و زیر نور مافوق بنفش مطالعه کرد. جالب آنکه مطالب چاپ شده با این جوهر در معرض باد سشوار از بین می رود.

به گفته محققان می توان با استفاده از یک پرینتر جوهر افشان آبی مطالب را با این جوهر روی کاغذ با پوششی از منگنز منتشر کرد. مطالب چاپ شده با این جوهر با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست. اما می توان در نور مافوق بنفش با طول موج ۲۵۴نانومتر(nm) مطالب چاپ شده، قابل مشاهده است.

 کویانگ ژائو  محقق ارشد پژوهش از دانشگاه نانجینگ می گوید: افراد بسیار نگران امنیت اطلاعات هستند. هدف اصلی پژوهش ما نیز  فراهم کردن راه حلی ایمن و واقع گرایانه برای حفظ امنیت اطلاعات محرمانه است.

علاوه برآنچه گفته شد این روش به محیط زیست آسیب نمی رساند. می توان روی یک برگه مخصوص با پوشش منگنز بیش از ۳۰ بار چاپ کرد. ژائو در این باره می‌گوید: قابلیت چند بار استفاده از این کاغذ از میزان هزینه ها می کاهد. همچنین هزینه هر بار چاپ حدود ۰.۰۰۲ دلار است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، محقق ارشد پژوهش در ادامه سخنانش می گوید: بیشتر جوهر های امنیتی فلورسنت موجود در بازار که برای ثبت اطلاعات محرمانه به کار می روند، به محیط زیست آسیب می رسانند علاوه برآن این جوهرها پاک نمی شوند. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]