کد خبر : 94862 پنج شنبه 04 مهر 1398 - 11:42:24
نخستین-فضانورد-اماراتی-به-فضا-رسید

شب گذشته؛

نخستین فضانورد اماراتی به فضا رسید

شب گذشته یک کپسول سایوز حامل سه فضانورد از مقر بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. یکی از این آنها نخستین فضانورد امارات متحده عربی است که به فضا می رود.

شب گذشته جسیکا میر فضانورد ناسا همراه دو فضانورد دیگر به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند. به این ترتیب به طور موقت جمعیت خدمه ساکن در ایستگاه به ۹ نفر رسید.

روز گذشته یک کپسول سایوزMS-۱۵ ، میر، اولگ اسکریوپوچکا (فضانورد روس) و هزاع المنصوری را به فضا برد. المنصوری نخستین فضانورد  از امارات متحده عربی است که به فضا سفر می کند.  کپسول فضایی مذکور ساعت ۶:۵۷ دقیقه عصر به وقت قزاقستان از مقر فضایی بایکونور  در قزاقستان به فضا پرتاب شد.

کپسول حامل این فضانوردان پس از یک سفر ۶ ساعته به ماژولZvezda در ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد. 

 طبق برنامه قرار است میر و اسکریوپوچکا  بیش از ۶ ماه در ایستگاه فضایی بین المللی بمانند. اما فضانورد اماراتی  پس از ۸ روز همراه یک کپسول سایوز MS-۱۲ایستگاه فضایی را به مقصد زمین ترک می کند. البته همراه او الکسی اوچینین و نیک هاگو نیز ایستگاه فضایی بین المللی را ترک می کنند. این دو فضانورد بیش از ۲۰۰ روز در مدار زمین زندگی کرده اند.

منبع:مهر

فضانوردانی که تازه به ایستگاه فضایی بین المللی رسیده اند، ۲۵۰ روز در آنجام می مانند. آنها تحقیقات علمی در حوزه های مختلفی از زیست شناسی و زمین شناسی گرفته تا فیزیک و توسعه فناوری های نوین انجام می دهند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]