برای نخستین بار:

استفاده از داروهای ایمنی درمانی علیه لنفومای

کد خبر : 93622 شنبه 19 مرداد 1398 - 14:31:41

محققین مونت سینای برای نخستین بار راهی برای استفاده از داروهای ایمنی درمانی علیه لنفومای غیر هوجکین مقاوم به درمان ارائه داده اند.

این راه درمانی شامل ترکیب این داروها با پیوند سلولی است و به عقیده محققین می تواند موفقیت این داروها را در مورد سرطان هایی مانند ملانوما و ریه به طور قابل توجهی افزایش دهد.

این نوع ایمنی درمانی که آن را بلوک کردن چک پوینت ها(checkpoint blockage) می نامند توانایی سلول های ایمنی موسوم به سلول های T‌را برای مقابله با سرطان افزایش می دهد و این امر را از طریق برداشتن نوعی اثر پوششی(Cloaking effect) که تومورها از آن برای مخفی شدن در برابر سلول های T‌استفاده می کنند، انجام می دهد.

متاسفانه این رویکرد در مورد لنفوماهای غیر هوچکین موثر نیست. با این حال در مطالعه صورت گرفته بوسیله محققین مونت سینای، آن ها نشان داده اند که ترکیب این ایمنی درمانی با پیوند سلول های بنیادی طی فرایندی که محققین آن را immunotransplant نامیده اند موجب می شود که توانایی سلول های T برای کشتن سلول های سرطانی تا 10 برابر افزایش یابد و این امر می تواند در مورد لنفومای غیر هوچکین و به طور ویژه برای ملانوما و سرطان ریه بسیار موثر باشد.

سلول های بنیادی پیوندی فضای مناسبی را برای سلول های ایمنی تزریق شده فراهم می آورند تا تکثیر شده و سیستم ایمنی اصلی بیمار را جایگزین کنند. این سلول های T تکثیر شده و یک سیستم ایمنی را می سازند که فعال شده و اثرات ضد سرطانی قوی تری را بوجود می آورند.

منبع: بنیان

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]