جزیره ای که ساکنانش فک های دریایی هستند

کد خبر : 93207 سه شنبه 01 مرداد 1398 - 14:02:01

Duiker Island این نام برای مسافران ماجراجوی سرزمین آفریقا نام آشنایی است.

 جزیره ای در میان اقیانوس که ساکنانش فک های دریایی هستند که با بدن های تنبلشان روی سنگ های صیقلی جزیره که با امواج اقیانوس تبدیل به آبشاری کم عمق می شود؛ سر می خورند و استراحت می کنند.

جزیره فک های دریایی در نزدیکی کیپ تاون در آفریقای جنوبی قرار دارد. این جزیره ساکنان دیگری هم دارد که آن ها سکونت دائمی در جزیره ندارند. گونه های مختلف پرندگانی که اغلب زندگی مسالمت آمیزی با صاحبان این جزیره دارند. این جزیره باریک 800 متر طول و 50 متر عرض دارد، جزیره ای سنگی و فاقد پوشش گیاهی است.

بزرگترین دشمن فک ها، کوسه های سفید هستند که در مقاطعی از سال به آن ها حمله می کنند و شکار برایشان در این جزیره کار سختی نیست. با این حال هنوز هم نزدیک به 75 هزار فک در این جزیره زندگی می کنند. در طول زمستان، کوسه های سفید بزرگ در اطراف جزیره کمین می کنند و تماشای شکار شدن فک ها توسط کوسه ها برای گردشگران جذابیت خاصی دارد، جاذبه تماشای بخشی از زندگی و چرخه طبیعت. فصل اصلی زاد و ولد فک ها در ماه های نوامبر و دسامبر است و هر سال نزدیک به 20 هزار فک به جمعیت فک ها اضافه می شود، البته حضور کوسه ها این جمعیت را تعدیل می کند.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]