کد خبر : 92614 جمعه 07 تیر 1398 - 09:53:31
عدم-دریافت-میوه-کافی-باعث-مرگ-می-شود

یک متخصص تغذیه ایرانی در اتحادیه تغذیه آمریکا اعلام کرد:

عدم دریافت میوه کافی باعث مرگ می شود

سیناپرس: بر اساس یافته های محققان، در سال ۲۰۱۰ تعداد ۱.۸ میلیون نفر در جهان به دلیل عدم دریافت میوه کافی جان خود را از دست داده‌اند.

علاوه بر آن، مرگ یک میلیون نفر نیز در همان سال به مصرف کم سبزیجات مرتبط بود. از آنجا که این رقم قابل توجه بوده انجام پژوهش هایی در این زمینه ضروری به نظر می رسد.

ضمن اینکه، اینگونه برآورد می‌شود که میزان اندک مصرف میوه‌جات دو برابر سبزیجات است، این آمار در کشورهایی که سرانه جذب میوه و سبزی در آنها پایین‌تر است، شدت بیشتری دارد.

یافته‌های اولیه یک مطالعه جدید در دانشگاه تافتس نشان می‌دهد مصرف ناکافی میوه و سبزیجات سالانه منجر به مرگ میلیون‌ها نفر به دلیل حمله‌ قلبی و سکته می‌شود.

به گزارش اتحادیه تغذیه آمریکا (ASN)، این پژوهش که داریوش مظفریان نیز یکی از محققان آن است، تخمین زده است که از هر ۷ مرگی که به دلیل بیماری‌های قلبی عروقی ثبت می‌شود، یک مرگ می‌تواند به دلیل عدم مصرف کافی میوه‌جات باشد. همچنین یک دوازدهم از مرگ و میرهای ناشی از حملات قلبی به مصرف ناکافی سبزیجات مرتبط است.

این یافته ها بیانگر این موضوع است که عدم مصرف کافی میوه و سبزی سالانه میلیون‌ها نفر را به کام مرگ می‌کشاند.

«داریوش مظفریان»، نویسنده ارشد این مقاله از دانشگاه تافتس، گفت:«از لحاظ سنتی در سراسر جهان تغذیه خوب، تغذیه‌ای است که کالری و ویتامین کافی را در اختیار افراد قرار دهد و تا جای ممکن از مصرف نمک و شکر بکاهد. یافته‌های ما نشان می‌دهد که نیاز است تا تمرکز خود را بیشتر بر روی افزایش دسترسی به مواد غذایی محافظت کننده معطوف کنیم. میوه‌ها، سبزیجات و حبوبات از این جمله هستند. چنین افزایشی یک پیام مثبت همراه با پتانسیل بالای بهبود سلامت جهانی خواهد بود.»

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]