کد خبر : 92327 دوشنبه 27 خرداد 1398 - 09:40:11
رنگهای-پودری-نانویی-صادر-شد

توسط یک شرکت دانش بنیان ؛

رنگهای پودری نانویی صادر شد

محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید رنگ های پودری با فناوری نانو شدند که قابلیت از بین بردن باکتری را تا ۹۹درصد دارد؛ از این رنگ ها در تجهیزات بیمارستانی، اتاق تمیز و... استفاده می کنند.

رضا رحمانی نماینده شرکت دانش بنیان تولید کننده رنگ‌های پودری در گفتگو با مهر اظهار کرد: یکی از ثبت اختراع‌های این شرکت، رنگ پودری آنتی باکتریال نانو فناوری است که بیشتر در تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این رنگ‌های پودری قابلیت جذب بالایی در تجهیزات دارند، بیان کرد: این رنگ‌های پودری با خواص ذاتی نانوذرات استفاده شده در ساختار رنگ، هر گونه آلودگی میکروبی، باکتری و قارچی در سطح نانوذرات را تجزیه و نابود می‌کند.

به گفته رحمانی، این محصول توانایی حذف و نابود کردن باکتری‌ها را تا ۹۹ درصد دارد و ضمن ارتقای کیفیت محصول گام مهمی در بهبود و حفظ سلامت عمومی جامعه خواهد گذاشت.

وی با اشاره به کاربرد این رنگ‌های پودری خاطر نشان کرد: این محصول آنتی باکتریال، برای دستگاه‌های فعال در محیط‌های بیمارستانی، کلینیکی، آزمایشگاهی، تجهیزات بهداشت و شستشو، تجهیزات هتلینگ بیمارستانی، اتاق انتظار، دستگاهای و تجهیزات بخش‌های عمومی و عفونی، مناسب است.

وی ادامه داد: همچنین از این رنگ‌ها در اتاق تمیز، تخت‌های بیمارستانی نیز استفاده می‌شود که برای این منظور تاکنون به شرکتهای داخلی و صنعت دفاعی کشور فروش داشته ایم.

رحمانی با بیان اینکه از نانو مواد در این رنگ، استفاده شده و از چسبندگی بالایی برخوردار است، بیان کرد: این رنگ نسبت به سطح رنگ‌های معمولی از قابلیت جذب بالایی برخوردار است که این قابلیت تا ۱۰ برابر نشان داده شده است.

وی افزود: همچنین این رنگ نانو از نظر خوردگی مقاومت بالایی نسبت به نمونه‌های دیگر دارد و در شرایط جوی مختلف مانند رطوبت و…مقاومت بیشتری نسبت نمونه‌های معمولی از خود نشان می‌دهد.

این محقق در خصوص صادرات این محصول گفت: تاکنون این رنگ پودری آنتی باکتریال به عراق صادر شده است؛ همچنین بنا داریم با کمک ستاد توسعه فناوری نانو، خط تولید این رنگ پودری را راه اندازی کنیم.

وی تاکید کرد: این محصول دارای گواهینامه نانو ساختار است و تاییدیه کیفی از آزمایشگاه‌های استاندارد داخلی و خارجی را اخذ کرده است؛ همچنین گواهینامه از ستاد توسعه فناوری نانو دریافت کرده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]