کد خبر : 91015 یکشنبه 15 اردیبهشت 1398 - 10:27:51
دراگون-به-فضا-پرتاب-شد

پس از بارها تاخیر؛

دراگون به فضا پرتاب شد

سیناپرس: شرکت فضایی اسپیس ایکس بالاخره سفینه فضایی دراگون را پس از بارها تاخیر، به ایستگاه بین المللی فضایی پرتاب کرد.

سفینه فضایی دراگون ساعت 2:48 بامداد شنبه به وقت شرق آمریکا، سفینه فضایی دراگون را سوار بر موشک فالکون 9 از پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدا به مقصد ایستگاه بین المللی فضایی پرتاب کرد. دراگون صبح روز دوشنبه به ایستگاه بین المللی فضایی می رسد.

سفینه فضایی دراگون در این سفر حامل 2 هزار و 495 کیلوگرم محموله تجهیزات علمی، لوازم و سخت افزار به ایستگاه بین المللی فضایی است. این سفینه همچنین حامل آزمایشات علمی از جمله رصدخانه مدارگرد کربن 3 (OCO-3) و برنامه آزمایش فضایی - هوستون 6 (STP-H6) است.

سفینه فضایی دراگون ابتدا قرار بود روز 26 آوریل (6 اردیبهشت) سوار بر موشک فالکون 9 به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شود که انجام این کار به دلیل نقص فنی در موتور کپسول دراگون، چهار روز به تعویق افتاد و به 30 آوریل (10 اردیبهشت) موکول شد. 30 آوریل نیز به دلایلی این پرتاب انجام نشد و اسپیس ایکس پس از آن بار دیگر این پرتاب را به نخستین روز ماه مه مصادف با چهارشنبه گذشته موکول کرد و باز این پرتاب به روز جمعه سوم مه (13 اردیبهشت ) موکول شد که این پرتاب نیز بار دیگر به دلیل بروز مشکلاتی در برق سفینه فضایی دراگون، به تاخیر افتاد و بالاخره دیروز شنبه چهارم ماه مه (14 اردیبهشت) این پرتاب انجام شد. این هفدهمین ماموریت تحویل محموله اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]