کد خبر : 90707 چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398 - 16:47:18
به-خودت-جایزه-بده

چگونه می‌توان حجم زیادی از مطالب درسی را یاد بگیریم؟

به خودت جایزه بده

یکی از راه‌های مفید برای خودتشویقی در هنگام مطالعه تعیین یک جایزه یا پاداش است. استفاده از این روش به تسریع روند مطالعه و درک بهتر مطلب کمک می‌کند.

به گزارش سیناپرس به نقل از آنا، یکی از سؤالاتی در ایام امتحانات مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توان حجم زیادی از مطالب درسی را یاد بگیریم. در ظاهر کار دشواری به نظر می‌رسد؛ اما جالب است بدانید که ترفندها و میان‌برهایی برای مطالعه مؤثرتر وجود دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ایجاد انگیزه و خودتشویقی می‌تواند نتایج خوبی در روند مطالعه فرد داشته باشد. «به خودت جایزه بده» یکی از روش‌های خودتشویقی است که علاوه‌ بر تسریع روند مطالعه، درک مطلب را افزایش می‌دهد. این روش هم در کوتاه‌مدت و هم در طولانی‌مدت جوابگوست و  حتی می‌تواند دانشجویان و دانش‌آموزان را به درس و مطالعه نیز علاقه‌مند کند.

بنابراین توصیه می‌کنیم که در هنگام مطالعه برای ایجاد انگیزه بیشتر یک جایزه برای خودتان در نظر بگیرید. با خودتان قرار بگذارید. برای مثال وقتی یک صفحه را تمام می‌کنید، یک مبحث سخت را یاد گرفتید، مطالعه را تمام کردید یا وقتی امتحان را دادید، برای دیدن فیلم به سینما بروید یا خودتان را برای خوردن بستنی مهمان کنید. در نظر گرفتن جایزه به شما می‌کند تا انگیزه بیشتری برای مطالعه درس داشته باشید.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]