کد خبر : 8785 سه شنبه 12 خرداد 1394 - 14:08:00
سالاد-سبزیجات-را-با-تخم-مرغ-مصرف-کنید-

سالاد سبزیجات را با تخم مرغ مصرف کنید

سیناپرس: مطالعات جدید پژوهشگران نشان می دهد که ترکیب تخم مرغ پخته با سبزیجات مورد استفاده در سالاد ها می تواند مزایای موجود در این مواد غذائی را افزایش داده و همچنین ترکیب غذائی مناسبی برای رژیم کاهش وزن محسوب شود .

پژوهشگران توصیه می کنند برای درست کردن سالاد سبزیجات از تخم مرغ پخته نیز استفاده کنید زیرا مطالعات جدید نشان می دهد ترکیب تخم مرغ پخته و سبزیجات در سالاد می تواند میزان ارزش غذائی و جذب مواد مفید این ترکیب را افزایش دهد .

در همین زمینه وین کمپل Wayne Campbell از پژوهشگران دانشگاه پوردو Purdue University در رابطه با این موضوع اعلام کرد : " ترکیب سبزیجات و تخم مرغ راهکار خوبی برای افزایش ارزش غذائی سبزیجات و استفاده از مواد مفید موجود در تخم مرغ است . "

این مطالعات همچنین نشان می دهد جذب کاروتنوئیدها carotenoids  در  افرادی  که  از ترکیب تخم مرغ به همراه گوجه فرنگی ، هویج رنده شده ، اسفناج و کاهو  مصرف می کنند ، سه تا نه برابر بیشتر از سایر افراد است .  کاروتنوئید موجود در سالاد شامل بتا کاروتن beta-carotene  ، آلفا کاروتن alpha-carotene  ، لیکوپن lycopene ، لوتئین lutein ، و zeaxanthin است که  دو مورد آخر در زرده تخم مرغ یافت می شود .

وین کمپل در ادامه سخنان خود افزود : " تخم مرغ علاوه بر خواص ویژه ای که دارد ، یک ماده غذائی غیر گیاهی خوب برای کاهش وزن محسوب می شود .  

این موضوع به دلیل وجود ترکیبات ویژه در این ماده غذائی است و موادی از جمله لوتئین lutein  و   zeaxanthin   تنها در تخم مرغ وجود داشته و ارزش این مواد غذائی در ترکیب با سبزیجات ، افزایش می یابد .

محققان این پروژه تحقیقاتی همچنین اعلام کردند که در بررسی های خود به کارآئی و مفید بودن ترکیب تخم مرغ و سالاد سبزیجات در رده سنی جوانان پی برده اند که این موضوع را می توان به تمامی رده های سنی گسترش داده و لحاظ کرد .

لازم به توضیح است که تیم تحقیقاتی مزبور در نظر دارد به مطالبع در مورد  سایر مواد مغذی محلول در چربی از جمله ویتامین E  و ویتامین D بپردازد .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]