کد خبر : 8353 سه شنبه 05 خرداد 1394 - 18:52:35
مکافات-رانندگی-با-ماشین‌های-قرمز-رنگ

مکافات رانندگی با ماشین‌های قرمز رنگ

ماشینتان چه رنگی است، قرمز؟ در برخی کشورهای جهان این تصور وجود دارد که اگر ماشین قرمز سوار شوند باید پول بیشتری بابت حق بیمه آن پرداخت کنند.

اما چرا؟ گفته می شود رانندگان خودروهای قرمز به اصطلاح «پا به گاز» هستند و به علت سرعت غیرمجاز به دفعات بیشتری در مقایسه با رانندگان دیگر خودروها جریمه می شوند. در ایران نیز تقریبا همین طور است و معمولا مشاهده می شود خودروهایی با رنگ های غیرمتداول و با ظاهر اسپرت، بیشتر از دیگر خودروها تخلف می کنند و کمتر به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می گذارند. بر حسب قوانین در کشورهای مختلف، گاهی شرکت های بیمه مجازند متناسب با سوابق تخلفات رانندگی برای هر خودرو حق بیمه قابل پرداخت را صادر کنند؛ زیرا آمارهای علمی نشان می دهد به طور کلی رانندگانی که در طول سال به علت سرعت غیرمجاز به دفعات زیاد جریمه می شوند، احتمال بروز تصادف های رانندگی برایشان بیشتر است و در نتیجه ریسک بیمه کردن خودروهای آنها بالاتر خواهد بود. در حقیقت تعدد تخلفات نشان می دهد که راننده به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام نمی گذارد و ممکن است از او رفتارهای پرخطر سر بزند، در نتیجه شرکت های بیمه گذار مبلغ حق بیمه آنها را افزایش می دهند. بعضی شرکت های بیمه اگر راننده یک بار به علت سرعت غیرمجاز جریمه شده باشد، آن را نادیده می گیرند، اما در بسیاری موارد همان یک بار خطا کافی است تا حق بیمه را افزایش دهند.

بنابراین هیچ یک از شرکت های بیمه در محاسبه حق بیمه به رنگ ماشین توجه نمی کنند و این فقط یک تصور نادرست عمومی است؛ هر چند آمارها می گوید رانندگان ماشین های قرمزرنگ رفتارهای پرخطرتری در حین رانندگی از خود نشان می دهند.

منبع:جام جم آنلاین

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]