تا 27 آذر ؛

به آتش بازی آسمان دعوتید

کد خبر : 71455 شنبه 25 آذر 1396 - 18:32:11

بارش شهابی جوزایی یکی از بزرگترین بارش‌های شهابی سالانه‌است که کانون بارش آن در صورت فلکی جوزا به نظر می‌رسد. این بارش شهابی، بامداد ۲۳ آذر به اوج رسید اما می توانید تا 27 اذر ی توانید آن را رصد کنید

به گزارش سیناپرس به نقل از خبرآنلاین،درحالي‌كه بارش شهابي بر ساوشي(Perseids) در ‌ماه اوت (مرداد ماه) به‌دليل تابش نور‌ ماه چندان قابل رصد نبود، بارش شهابي جوزايي به‌دليل كم‌نور بودن هلال نازك ماه، بهترين فرصت رصد را فراهم  کرده بود. بارش شهابي جوزايي يكي از پربارش‌ترين و درخشان‌ترين بارش‌هاي شهابي در طول سال است كه كانون بارش آن درصورت فلكي جوزا به‌نظر مي‌رسد زيرا شهاب سنگ‌ها نوراني و روشن هستند و در ساعات اوج اين بارش، تعداد شهاب‌ها به بيش از ۱۰۰ عدد در ساعت مي‌رسد كه از نظر تعداد شهاب بيشترين آمار رصد را خواهد داشت. بهترین مکان هم برای اینکه شانس بیشتری برای تماشای شهاب‌ها داشته باشید فاصله ۲۰ تا ۳۰ درجه‌ای کانون بارش در صورت فلکی جوزا است. برای دیدن بارش شهابی به هیچ وسیله خاصی نیاز ندارید، با چشم‌ غیرمسلح هم می‌توان این بارش را به‌راحتی دید. اگر می‌خواهید كمی بهتر رصد كنید دوربین دوچشمی گزینه‌ خوبی است اما باید از نور شهرها دور شوید. 

در جهت جنوب ایستاده و صورت فلکی دوپیکر را جستجو می‌کنیم. جوزا از شرق به صورت فلکی گاو و از غرب به صورت فلکی خرچنگ منتهی می‌شود. میانگین سرعت حرکت شهاب‌ها در بارش جوزایی را ۳۵ کیلومتر در ساعت تخمین می‌زنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]