انجمن پریودنتولوژی پنج تفاهمنامه همکاری با مراکز بین المللی امضا کرد

کد خبر : 68922 پنج شنبه 27 مهر 1396 - 13:08:57

رییس انجمن پریودنتولوژی ایران از امضای پنج تفاهمنامه بین این انجمن و مراکز بین المللی اروپایی و آمریکایی با هدف ارتقای سطح سلامت دهان و دندان در کشور و استفاده از تجربیات بین المللی خبر داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،دکتر بهزاد هوشمند پنجشنبه در حاشیه هفدهمین کنگره بین المللی انجمن پریودنتولوژی ایران اظهار کرد: چشم انداز انجمن پریودنتولوژی ایران رسیدن به مرجعیت علمی در سطح بین المللی به ویژه در منطقه است؛ از این رو اهداف برنامه ریزی های صورت گرفته و اقدامات در دست انجام در این زمینه، تحقق این مساله تا سال 1404 است.
وی افزود: برای رسیدن به این هدف و کمک به تحقق برنامه تحول سلامت با قوت و قدرت بیشتر در کشور، لزوم تقویت ارتباطات علمی بیش از پیش احساس می شد و به همین منظور حرکت دیپلماسی علمی انجمن پریودنتولوژی ایران آغاز و با 2سال پیگیری این انجمن و مسئولان هفدهمین کنگره بین المللی، موفق شدیم پنج تفاهم نامه با مراکز بین المللی منعقد کنیم.
استاد پریودنتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: اولین تفاهمنامه با انجمن پریودنتولوژی آمریکا به ریاست پروفسور گریفین منعقد شد، دومین تفاهم نامه با فدراسیون پریودنتولوژی اروپا به ریاست پروفسور ویمر، تفاهمنامه سوم در حیطه ایمپلنت های دندانی با آکادمی ایمپلنت های دندانی آمریکا به ریاست دکتر ساموئل لی و 2تفاهمنامه نیز با دانشگاه بن آلمان و دانشگاه کی ای تی - پسکارا ایتالیا منعقد شد.
طالبی افزود: در رشته پریودنتولوژی که به حفظ سلامت دهان و نسوج نگهدارنده دندان و ایمپلنت می پردازد، لازمه ارتقای سلامت دهان بهره مندی از تجربیات موفق بین المللی در این زمینه است؛ بنابراین یکی از اهداف ما تقویت ارتباطات بین المللی برای حصول به پیاده سازی اقدامات علمی در کشور برای ارتقای سطح سلامت دهان و دندان آحاد مردم به شمار می رود.
وی ادامه داد: تلاش داریم در قالب این تفاهمنامه ها ارتباطات بین المللی انجمن پریودنتولوژی ایران را در حیطه های آموزشی و مشاوره ای به منظور ارائه خدمات باکیفیت بالا در حوزه سلامت دهان و دندان به بیماران در سطح کشور ارتقا دهیم و امیدواریم این گام ها شروع خوبی برای افزایش همکاری های بین المللی در این زمینه باشد.
هفدهمین کنگره بین المللی انجمن پریودنتولوژی ایران بیست و ششم مهرماه با حضور مهمانانی از آمریکا، آلمان، کره جنوبی، ایتالیا، فرانسه، پرتغال و اتریش و همچنین رییس آکادمی پریودنتولوژی آمریکا، رییس منتخب فدراسیون پریودنتولوژی اتحادیه اروپا و رییس بخش پریودنتولوژی دانشگاه بن آلمان آغاز شد و تا بیست و هشتم مهرماه ادامه می یابد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]