کد خبر : 68438 چهارشنبه 19 مهر 1396 - 11:00:54
پرتره-حیوانات-وحشی-در-قاب-دوربین

گزارش تصویری از پادشاهی حیوانات

پرتره حیوانات وحشی در قاب دوربین

سیناپرس: تصاویر چهره و پرتره حیوانات وحشی سوژه عکاسی به نام راندال فورد شده تا به این ترتیب مجموعه ای منحصر به فرد از دنیای وحش در برابر چشم بینندگان شکل گیرد. در این گزارش تصویری به تماشای برخی از این پرتره ها می پردازیم.

یک عکاس هنرمند به نام راندال فورد (Randal Ford) در طرحی جالب اقدام به ثبت تصاویر پرتره حیوانات مختلف کرده و صورت آن ها را با جزئیاتی زیبا و سایه روشنی هنرمندانه در قاب تصویر کشیده است. وی در این پروژه حیوانات مختلفی را از گوشه و کنار جهان انتخاب و با دوربین خود شکار کرده است.

مجموعه گردآوری شده فوق دارای دو بخش و هدف مجزا است: برای ایجاد یک تصویر ساده، یکنواخت و زیبا از حیوانات  و امکان ایجاد  ارتباط عاطفی با طبیعت و دیگر گونه های زنده برای مردم که تصاویر فوق امکان تحقق هر دو هدف را فراهم می کند.

به گفته این هنرمند، مجموعه گردآوری شده فوق دارای دو بخش و هدف مجزا است: برای ایجاد یک تصویر ساده، یکنواخت و زیبا از حیوانات  و امکان ایجاد  ارتباط عاطفی با طبیعت و دیگر گونه های زنده برای مردم که تصاویر فوق امکان تحقق هر دو هدف را فراهم می کند.

این هنرمند همچنین تلاش می کند از طریق هنر عکاسی و ثبت تصاویر دنیای وحش، فاصله و شکاف زیاد بین انسان ها و دنیای طبیعت وحشی را پر کند. وی در این رابطه می گوید: « خواه این تصاویر دارای زیبایی بسیاری بوده یا نشان دهنده قدرت و شهامت یا حتی وهم انگیز باشند، من قصد دارم به حیوانات فرصت گفتن داستان هایشان را داده و آن ها را با انسان ها مرتبط کنم.»

در این گزارش تصویری شاهد برخی از بهترین تصاویر گرفته شده توسط راندال فورد هستیم که به انتخاب وب سایت مجله دنیای حیات وحش (worldwildlife) نمایش داده شده اند.

ترجمه: احسان محمدحسینی

منبع: worldwildlife.org

no-alt

گاو شاخ دراز یا LONGHORN

no-alt

مرغ ماهیخوار تاج خاکستری آفریقائی

no-alt

شیر کوهی

no-alt

شیر آفریقائی

no-alt

نیم رخ پلنگ

no-alt

جغد برفی

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]