دستاوردهای علمی جهاددانشگاهی برای کشور چشمگیر و کم نظیر بوده است

به گزارش سیناپرس به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی هرمزگان، جاسم جادری ، عنوان کرد: نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی در سال 59 و با فرمان حضرت امام خمینی (ره) تاسیس شد که تشکیل این نهاد نشان دهنده توجه ویژه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کار علمی و تدبیر در این عرصه است.
وی افزود: جهاد دانشگاهی با فعالیت‌های مناسب خود زمینه مناسبی را برای ترویج و نهادینه‌سازی ارزش‌های اسلامی و انقلابی در دانشگاه‌ها فراهم کرد که این فعالیت ارزنده قابل تقدیر است.
استاندار هرمزگان در ادامه به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه علم و دانش اشاره کرد و گفت: دستاوردهای علمی جهاد دانشگاهی برای کشور چشمگیر و کم نظیر بوده و متخصصان متعهد و مومن فعال در این نهاد توانسته‌اند پیچیده‌ترین فعالیت‌های علمی را انجام داده و برای کشور افتخارآفرینی کنند.
جادری اقدامات جهاددانشگاهی در استان هرمزگان را در مجموع ثمربخش برشمرد و گفت: جهاد دانشگاهی استان هرمزگان نیز به دو مقوله کار علمی و فرهنگی به خوبی توجه داشته و باید در راستای فعالیت‌های پژوهشی و تولید ثروت از طریق علم گام بردارد.
وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان هرمزگان باید به مقوله تجاری سازی علم و نقشی که برای جهاد دانشگاهی در نقشه جامع علمی کشور تبیین شده توجه ویژه‌ای داشته باشد.
استاندار هرمزگان، زمینه‌های کاری جهاد دانشگاهی به خصوص در استان هرمزگان را بسیار گسترده برشمرد و اظهار کرد: قرار گرفتن استان هرمزگان در کنار خلیج‌ فارس، زمینه کارهای بسیاری را فراهم کرده و امیدوارم جهاد دانشگاهی با استفاده از نخبگان و متخصصان خود بتواند با تهیه طرح‌های علمی و قابل اجرا، بسیاری از مشکلات استان را که قابل حل است، برطرف و موانع را از پیش رو بردارد.
جادری خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی استان هرمزگان باید به دو مقوله کار علمی و فرهنگی به خوبی توجه داشته باشد و برای فعالیت‌های پژوهشی و تولید ثروت از طریق علم گام بردارد. استفاده از آب دریا برای کشاورزی، صنایع دریایی و شیلات و آبزی ‌پروری از مهمترین حوزه‌هایی هستند که جهاد دانشگاهی توانایی ورود به آن را دارد.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف در استان هرمزگان باید ضمن برقراری تعامل مناسب با مجموعه جهاد دانشگاهی در هرمزگان، از دستاوردهای این نهاد در زمینه‌های علمی و پژوهشی استفاده کنند.
جادری با تبریک سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی به کارکنان و فعالان جهاد دانشگاهی در استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: جهادگران جهاد دانشگاهی در تحقق اهداف سال اقتصاد و فرهنگ که از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده، نیز وظایف مهمی بر عهده دارند و مدیریت عالی استان هرمزگان آماده هرگونه حمایت و کمک به ارتقای جایگاه جهاد دانشگاهی استان هرمزگان است.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا