لحظاتی از مرگ تدریجی کره زمین

کد خبر : 6041 چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394 - 03:42:20

کره زمین روزبه‌روز در حال گرم شدن و نابودی است و بزرگترین عاملان این نابودی ساکنان متمدن این سیاره هستند.

جهان ما جهانی پر از شگفتی و زیبایی است؛ اما این جهان زیبا به خاطر اشتباهات انسان ها رو به نابودی است؛ چرا که بر خلاف دیگر جانداران سعی دارد زمین را با خود انطباق دهد نه خود را با آن! و به همین خاطر است که ما بیشتر به این می اندیشیم که چگونه نیازهایمان را از آن تامین کنیم تا اینکه فکر کنیم، برای آن کاری انجام دهیم.

انفجار نفتی

در سال ۲۰۱۲ یکی از بزرگترین انفجارهای نفتی در مکزیک اتفاق افتاد. این انفجار علاوه بر نشت عظیم نفتی، باعث مجروح شدن ۱۶ کارگر و کشته شدن ۱۱ نفر دیگر از آن ها شد.

نخلستان های اندونزی

روغن پالم، یکی از ارزان ترین روغن های جهان و اندونزی بزرگترین تولیدکننده آن است. اندونزی تا سال ۲۰۲۰ میلادی نزدیک به ۴۰میلیون تن روغن پالم تولید خواهد کرد و این کار حاصل جایگزینی و نابودی جنگل های این کشور با نخلستان هاست.

بزرگترین وسیله نقلیه زمینی در جهان

این تصویر بزرگترین وسیله حمل و نقل جهان را نشان می دهد که برای حفر معادن استفاده می شود؛ اما به درستی مشخص نیست این وسیله بیشتر به استخراج مواد معدنی کمک می کند یا به ویران کردن کره زمین؟

بهشت موج سواران

این تصویر هم متعلق به ساحل جاوا در اندونزی است. بسته بندی مواد غذایی، بطری، تنه درخت و دیگر زباله هایی که در امواج این دریا به چشم می خورد، زنگ خطری برای این بهشت موج سواران است.

ذوب شدن یخ ها

سالانه ۱.۵ میلیون یخ در ابعاد کشتی تایتانیک آب می شوند. در حال حاضر سطح آب های جاری به خاطر این تغییر آب وهوایی هر سال حدود ۵۰ میکرومتر افزایش پیدا می کند که این مقدار گرچه ناچیز است؛ اما در طول زمان به مقدار قابل توجهی تبدیل می شود.

سوراخی در زمین

شاید در نگاه اول این عکس شبیه یک سوراخ عمیق در زمین باشد؛ اما در واقع آن بزرگترین معدن الماس جهان به اسم میر است که در کشور روسیه قرار دارد.

عمق این معدن، ۲۵۲ متر و قطر آن ۱۲۰۰ متر است. در دهه ۱۹۶۰، سالانه ۲هزار کیلوگرم الماس از این معدن برداشت می شد که الان مقدار آن به کمتر از ۴۰۰ کیلو در سال رسیده است.

ازدحام جمعیت در مکزیکوسیتی

مکزیکوسیتی یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. شهری که به ندرت در آن گیاهان به چشم می خورند و این هم به دلیل آلودگی بیش از اندازه هوای این شهر است که امکان رشد را به این گیاهان نمی دهد.

آتش سوزی در جنگل آمازون

خشکسالی سال ۲۰۰۷، باعث آتش سوزی جنگل آمازون شد. سالانه سطح وسیعی از جنگل های آمازون به این شیوه نابود می شوند. این مقدار معادل سطح یک میلیون زمین فوتبال است!

آلودگی هوا در چین

با توجه به پیشرفت های صنعتی عظیم، آلودگی هوا در چین به سرعت در حال افزایش است.

برآوردها نشان می دهد که قسمت عمده ای از چین دارای هوای ناسالم و حتی بسیار ناسالم است.بیشتر مردم چین از ماسک استفاده می کنند؛ به امید آنکه شاید کمی از اثرات مخرب این آلودگی هوا بکاهند.

میدان های نفتی کالیفرنیا

بهره برداری از این میدان های نفتی که در ایالت کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا قرار دارند، از سال ۱۸۹۹ شروع شد و تا پایان سال ۲۰۰۶ میزان برداشت از این میدان ‍ ها به ۲میلیارد بشکه رسید.

این میدان های نفتی نه تنها باعث از بین رفتن منابع ارزشمند زمین می شوند که افزایش گازهای گلخانه ای و دیگر آسیب های زیست محیطی را موجب می شوند.

قطع درختان جنگلی

قطع درختان یکی از عوامل اصلی تغییرات آب وهوایی است. درختان دی اکسیدکربن و دیگر گازهای مضر در اتمسفر را می گیرند و به جای آن اکسیژن تولید می کنند.

با قطع درختان، عظیم ترین شش های این سیاره از کار می افتند و مهم تر از همه زیستگاه بسیاری از گونه های جانوری نابود می شود.

پلاستیک ها

سوخت های فسیلی از ارزشمندترین و بی بازگشت ترین سوخت های جهان هستند که انسان ها با تبدیل آن ها به اشیای پلاستیکی بی ارزش در حال نابود کردن آن هستند و علاوه بر این، با رها کردن این اشیا در طبیعت، حیات دیگر جانداران را هم به خطر می اندازند؛ مثل این پرنده که با بلعیدن این اجسام پلاستیکی غیرقابل هضم، محکوم به مرگ شده است.

بالا آمدن سطح آب دریاها

با توجه به گرم شدن کره زمین و در نتیجه افزایش سطح آب دریا، بسیاری از جزایر کم ارتفاع ممکن است پس از مدتی با مشکل مواجه شده یا به طور کامل ناپدید شوند.

با اینکه این اتفاق به صورت فوری اتفاق نمی افتد؛ اما اجتناب ناپذیر هم نیست. علاوه بر این نه تنها جزایر که بسیاری از سواحل کشورهای بزرگ هم در معرض این خطر قرار دارند.

گلخانه های سن آگوستین

بیشترین گلخانه های جهان که در این مکان واقع شده اند، باعث خشکاندن پوشش های طبیعی این منطقه یا همان ساواناها شده اند.

زباله های الکترونیکی

با توجه به پیشرفت های تکنولوژی، بسیاری از قطعات قدیمی تر این ابزارهای تکنولوژیک، انبوهی از زباله های الکترونیکی را پدید می آورند.

زباله هایی که به این زودی ها ناپدید نمی شوند. این امر نتیجه کار شرکت هایی است که مدل های جدید تلفن همراه، تبلت و دیگر آثار الکترونیکی را با فاصله زمانی کوتاهی عرضه می کنند.

تراکم جمعیت

این صحنه از بنگلادش نشان می دهد که چگونه تمرکز جمعیت روی یک قسمت زمین، چهره آن را زشت و زمین را نابود می کند.

هزاران سال طول می کشد تا این زباله های تولیدی انسان ها در طبیعت تجزیه شوند.

بحران گنگ

گنگ، بزرگترین رودخانه هند است که اهمیت بسیاری برای هندوها دارد. گنگ در حال حاضر با زباله های انسانی و صنعتی انباشته شده است؛ با این حال بسیاری از مردم هنوز از آب این رودخانه برای حمام کردن و شستن لباس ها استفاده می کنند.

زاغه نشین های هند

زاغه نشینی، برای آن هایی که توان خرید خانه در شهر ندارند؛ یک نوع شهرنشینی غیررسمی محسوب می شود.

این شهرک ها که به سرعت در هند در حال گسترش هستند، چهره این کشور را نازیبا کرده اند.(مهر)

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]