پیش بینی یک دانشمند علوم فضایی؛

حیات فرازمینی تا ۱۰ سال دیگر کشف می شود

کد خبر : 59646 دوشنبه 22 خرداد 1396 - 11:00:40

یکی از معروفترین دانشمندان علوم فضایی مدعی شد در دهه آینده حیات فرازمینی کشف خواهد شد.

به گزارش سیناپرس به نقل از خبرگزاری مهر، محققان و صاحبنظران زیادی در گوشه و کنار دنیا درباره حیات فرازمینی صحبت می کنند اما وقتی چهره هایی همچون کریس امپری در این باره صحبت می کنند باید با دقت بیشتری فکر کرد.

این دانشمند که ریاست دپارتمان اخترشناسی دانشگاه آریزونا را بر عهده دارد مدعی شده که تلاشها برای کشف نشانی از حیات فرازمینی به زودی ثمر خواهد داد.

او گفته است که تا کشف گونه ای از حیات فرازمینی کمتر از دو دهه فاصله داریم اما آنچه که کشف خواهد شد شاید همان چیزی نباشد که در سر می پرورانیم.

این دانشمند بریتانیایی می گوید: مطمئن هستم که طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده حیات میکروبی در خارج از زمین کشف خواهد شد اما شاید خبری از کشف هوش فرازمینی نباشد.

او پیشنهاداتی در این زمینه دارد و می گوید که نخستین محدوده ای که باید مورد بررسی قرار گیرد منظومه شمسی است.

رئیس دپارتمان اخترشناسی دانشگاه آریزونا در حالی که احتمال وجود حیات در مریخ را رد نمی کند به این نکته اشاره می کند که حیات احتمالی در سیاره سرخ در زیر سطح آن قرار داشته و به همین دلیل کشف چنین چیزی دشوار خواهد بود.

او همچنین به قمر معروف مشتری یعنی «اروپا» به کاندیدای مهم دیگر وجود حیات فرازمینی اشاره می کند.

این دانشمند به بسیاری از سیارات فراخورشیدی هم به عنوان دنیاهایی اشاره می کند که شانس وجود حیات در آنها وجود دارد و البته تأکید می کند که صرفا نباید به دنبال سرنخی در این خصوص در سطح این سیارات باشیم بلکه جستجو در اتمسفر آنها نیز مهم است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]