تا ساعاتی دیگر و از مرکز فضایی کندی

کپسول «دراگون» راهی ایستگاه فضایی بین المللی می شود

کد خبر : 59143 پنج شنبه 11 خرداد 1396 - 18:49:23

محموله جدیدی روانه ایستگاه فضایی بین المللی می شود که در آن یک فناوری جدید و مؤثر در مسیر توسعه ایستگاه فضایی بین المللی هم به چشم می خورد. این پرتاب تا ساعاتی دیگر انجام می شود.

شرکت اسپیس ایکس که مدتهاست به عنوان ابزار مهم ناسا در راه رساندن تجهیزات و محموله های مختلف به ایستگاه فضایی بین المللی عمل می کند این بار هم کپسول فضایی دراگون را برای مأموریتی دیگر آماده کرده است.

نکته مهم اینجاست که برای نخستین بار، یک فروند کپسول فضایی دراگون که پیشتر هم به کار گرفته شده بود راهی مدار زمین می شد.

این کپسول سوار بر یک فروند راکت فالکون 9 در سکوی پرتاب Pad 39-A مرکز فضایی کندی ناسا برای پرتاب در زمان تعیین شده انتظار می کشد. قرار است این پرتاب در ساعت 21 و 55 دقیقه به وقت گرینویچ صورت گیرد.

پس از این پرتاب، کپسول دراگون در مسیر سفر سه روزه ای به سوی ایستگاه فضایی بین المللی قرار می گیرد.

آخرین باری که این کپسول راهی فضا شد محموله CRS-4 را در سال 2014 به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل کرده بود. حالا همین کپسول محموله CRS-11 را که شامل 2 هزار و 700 کیلوگرم تجهیزات آزمایشگاهی و سایر دستگاهها و مواد غذایی می شود به این ایستگاه مداری منتقل می کند.

بخش مهمی از این محموله شامل نسل جدیدی از صفحات خورشیدی می شود که مهمترین ویژگی آن برخورداری از قابلیت رول شدن است. این بدان معناست که چنین تجهیزاتی فضای کمتری نسبت به نمونه های دیگر اشغال کرده و بدین ترتیب هزینه انتقال آن به فضا کمتر خواهد شد.

مترجم : مهدی پیرگزی

منبع :  space

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]