یک انیمیشن در آستانه شکستن رکورد تاریخ سینما

انیمیشن «Inside Out ۲» با تبدیل شدن به پرفروش‌ترین محصول تاریخ استودیو پیکسار، احتمالا به زودی رکورد فروش انیمیشن‌ها را در تاریخ سینما کسب می‌کند.

به گزارش سینا،  «Inside Out ۲» فروش خود را از ۱.۲۴۲ میلیارد دلار عبور داد و به پردرآمدترین عنوان استودیو پیکسار در تمام دوران در گیشه جهانی تبدیل شد و بدون احتساب تورم در رتبه چهارم پرفروش‌ترین فیلم‌های انیمیشن تاریخ سینما قرار گرفت و امیدوار است به زودی به قدر این فهرست برسد.

این انیمیشن تاکنون ۵۴۳.۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۷۰۸ میلیون دلار در سطح بین‌المللی فروخته است.

این انیمیشن چند روز پس از سبقت گرفتن از انیمیشن  «منجمد» (۱.۲۷۴ میلیارد دلار)، به احتمال فراوان به زودی از فردش جهانی «برادران سوپرماریو» هم پیشی می‌گیرد اما علامت سوال اینجاست که آیا می‌تواند از فروش۱.۴۵۱ میلیارد دلاری «منجمد ۲» هم عبور کند و پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینما در تمام ادوار شود؟

قسمت دوم انیمیشن «Inside Out» هنوز در ژاپن اکران نشده است، جایی که پیش بینی فروش خوبی دارد و در کره جنوبی ۴۹ میلیون دلار درآمد کسب کرده است، مبلغ خیره کننده ای که دیزنی معتقد است نویدبخش خوبی برای اکران ژاپن خواهد بود .

در خارج از آمریکای شمالی نیز مکزیک با رکورد فوق العاده ۹۱.۵ میلیون دلار در همه بازارها پیشتاز است و پس از آن برزیل با ۵۸.۹ میلیون دلار قرار دارد. بازارهای اروپایی بازدهی بیش از حد انتظار داشته است، با ۵۲.۴ میلیون دلار در بریتانیا/ایرلند و پس از آن ۴۱ میلیون دلار در ایتالیا، این انیمیشن حتی گیشه آلمان هم تاکنون ۳۳ میلیون دلار فروخته است.

انیمیشن «Inside Out ۲»  محصول استودیو پیکسار دیزنی، تا به امروز پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۴ و اولین فیلم بعد از  «باربی» در تقریباً یک سال پیش است که به کلوپ میلیارد دلاری می‌پیوندد. در میان فیلم های انیمیشن هم این یازدهمین فیلمی است که به این موفقیت دست یافته است.

این انیمیشن نقدهای درخشانی نیز به دست آورده و در حال حاضر با امتیاز ۹۳ درصد از منتقدان در میان پنج فیلم برتر پیکسار در وب‌سایت راتن تومیتوز قرار دارد. این فیلم همچنین امتیاز سینمایی A را از «CinemaScore» کسب کرده است.

قسمت دوم انیمیشن «Inside Out» را «کلسی مان» کارگردانی کرده و تهیه‌کنندگی آن را نیز «مارک نیلسن» با فیلمنامه ای از«مگ لفاوه» بر عهده دارد. «امی پولر»، «فیلیس اسمیت»، «لوئیس بلک»، «تونی هیل»، «لیزا لاپیرا» و «مایا هاوک» از صداپیشگان انیمیشن جدید استودیو پیکسار کمپانی دیزنی هستند.

قسمت نخست این انیمیشن در سال ۲۰۱۵ به کارگردانی «پیت داکتر» منتشر شد و علاوه بر فروش جهانی ۸۵۸ میلیون دلاری، موفق به کسب جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند ۲۰۱۶ شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا