برگزاری اولین رویداد استارت آپی فیلمنامه نویسی

اولین رویداد استارت آپی فیلمنامه نویسی توسط پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی هفتم تا نهم مردادماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش سینا از روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی بهزاد رشیدی، دبیر اجرایی اولین رویداد استارت آپی فیلمنامه نویسی گفت: رویداد استارت آپی فیلمنامه نویسی هفته دوم مرداد ماه، طی سه روز متوالی در آستانه سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی، در تهران برپا می شود.

رشیدی در تشریح اهداف و برنامه های سه روزه رویداد گفت: در این رویداد به دنبال ارتقای کمی و کیفی فیلمنامه نویسی هستیم و در تلاشیم تا بتوانیم استعدادهایی که در این حوزه دیده نشده و یا کمتر دیده شده اند را شناسایی و معرفی کنیم. همچنین بتوانیم ایده های خلاق و جذاب را شناسایی و در این رویداد سه روزه به صاحبان و متولیان سینما اعم از سازمان ها و مراکز تولیدکننده فیلم و انجمن ها و صنوف سینمایی معرفی کنیم.

وی افزود: این رویداد سه روزه، در فضایی آموزشی و دانشگاهی برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان به شکل کارگاهی طرح های برتر را زیر نظر استادان راهنما که هریک از سرآمدان حوزه فیلمنامه نویسی و سینما هستند، تکمیل و نهایی خواهند کرد.

دبیر اجرایی رویداد استارت آپی فیلمنامه نویسی ادامه داد: بعد از اعلام فراخوان، از سراسر کشور نزدیک به هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد. هیات انتخاب رویداد از میان آثار ارسالی، 98 اثر را انتخاب کردند. این آثار و نویسندگان در این رویداد سه روزه حضور دارند. در اولین روز از رویداد هر کدام از شرکت کنندگان در 90 ثانیه طرح های خود را ارائه داده که این طرح ها توسط داوران و خودِ شرکت کنندگان ارزیابی و در نهایت 10 اثر برتر انتخاب می شود. این 10 اثر در روزهای دیگر رویداد با حضور استادان راهنما و در قالب کارگاه های آموزشی و به شکلِ کارِ گروهی، تبدیل به طرح های نهایی و فیلمنامه خواهند شد و در نهایت در آخرین روز اختتامیه رویداد با معرفی برگزیدگان به پایان می رسد.

گفتنی است، اولین رویداد استارت آپی فیلمنامه نویسی با ریاست محمدحسین ایمانی خوشخو رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی هفتم تا نهم مرداد ماه در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا