زنده گیری و تیمار خرس قهوه‌ای در شهرستان اقلید

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید از زنده گیری و تیمار یک خرس قهوه‌ای در این شهرستان خبر داد و آن را فرصت دوباره برای احیای حیات وحش دانست.

علی بخش نجاتی امروز، 13 تیرماه با بیان اینکه یک خرس قهوه ای در منطقه شکار ممنوع کوه خرسی این شهرستان دچار حادثه شده بود افزود: این خرس در قسمت کوههای بکان بخش حسن آباد اقلید در مسیر جاده آسفالته روستای بکان در اثر برخورد خودرو آسیب دیده بود و توسط کارشناسان بخش اداره حیات وحش اداره کل و یگان اداره حفاظت محیط زیست اقلید به وسیله تور زنده گیری شد.

نجاتی در ادامه بیان داشت: این گونه حیات وحش پس از زنده گیری جهت تیمار بیشتر و مدوا به اداره کل حفاظت محیط زیست فارس منتقل شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اقلید از رانندگانی که قصد تردد در جاده های روستای بکان و امام زاده اسماعیل را دارند خواست، موازین ایمنی را رعایت کنند و ضمن همکاری با یگان محیط زیست با کمترین خسارت در جاده های یاد شده آمد و شد کنند تا به این گونه جانوری خسارت وارد نشود.

نجاتی با بیان اینکه روزانه دهها حیوان اهلی و وحشی در نقاط مختلف قربانی تصادفات جاده ای می شوند افزود: تصادفاتی که برای این مخلوقات بی زبان ناگزیر است اما انسانها می توانند راهکارهایی برای کاهش آن بیابند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، او اضافه کرد: شاید بتوان گفت که همه رانندگان و سرنشینان خودروهای مختلف حداقل یک بار در عمر خود با لاشه حیوانات افتاده بر سطح جاده ها و خیابانها رو به رو شده اند. در خیابانها و بزرگراه های شهری سگها و گربه ها و در جاده های برون شهری، گونه های متنوع جانوری قربانی خودروهایی بوده اند که با سرعت زیاد آنها را یا ندیده، زیر گرفتند و یا نجات خود و خودروی شان را بر جان آنها مقدم دانستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا