آتش‌سوزی در پارک ملی بمو مهار شد

آتش‌سوزی که در حاشیه پارک ملی بمو رخ داده بود، با تلاش مشترک محیط‌بانان، آتش‌نشانی بسبجیان، پایگاه مقاومت و اهالی روستای باجگاه مهار شد.

مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با اعلام این خبر، بیان داشت: این آتش‌سوزی در محدوده حوزه استحفاظی محیط‌بانی شهید سهراب زارع آغاز شده بود و به سرعت در حال گسترش بود.

مجید خانبازی در ادامه افزود: با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست، آتش‌نشانی بسبجیان، پایگاه مقاومت و اهالی روستای باجگاه، حریق به طور کامل مهار و از سرایت آن به پارک ملی بمو جلوگیری به عمل آمد.

وی ضمن قدردانی از تلاش و همکاری همه دستگاه‌ها و افراد دخیل در مهار این آتش‌سوزی، از مردم خواست:در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی، در مناطق تحت مدیریت محیط زیست مراتب را به سرعت به نیروهای یگان حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس اضافه کرد: در آتش سوزی دیگری که در باغات روستای بردج رخ داد و آتش به حاشیه حفاظتی پارک بمو رسیده بود با حضور به موقع محیط بان و جوامع محلی، آتش در زمان مناسب در مرز اصلی پارک بمو مهار شد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، وی خاطر نشان کرد: حفظ و نگهداری از عرصه‌های طبیعی، به حفظ تنوع زیستی و زیبایی‌های استان فارس کمک کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا