افزایش ۲۰ درصدی شرکت های فناور و دانش بنیان کرمانشاه

رییس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه در دومین جلسه گروه کاری فناوری و نوآوری استان در سال ۱۴۰۳ از افزیش ۲۰ درصدی تعداد شرکت های فناور و دانش بنیان استان در سال جاری خبر داد و گفت: باتوجه به روند توسعه یافتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان اولویت ما در حوزه توسعه کیفی و افزایش محصولات فروش این شرکت ها است.

به گزارش سینا از روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه ،دکتر سیامک آزادی تصریح کرد: افزایش فروش محصولات شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان امسال چه در بازار داخلی و چه در حوزه صادرات قابل توجه خواهد بود.
وی ادامه داد: به دنبال این هستیم با برنامه ریزی منسجمی حمایت های استانی که در قوانین برای کمک به زیرساخت‌ها و تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان وفناور است بیشتر جذب کنیم .
آزادی افزود: با  نگاه مثبتی که در استان برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور وجود دارد انتظار میرود امسال این حمایت‌ها ویژه باشد و ما بتوانیم در رفع  نیازهای این شرکت ها در حوزه تامین مالی و سایر الزاماتی که برای توسعه آنها نیاز است گام های بلندی برداریم .
رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با بیان اینکه نگاه ما حمایت از همه ساختارهای فناورانه استان شامل پارک‌های علم و فناوری ،مراکز رشد، کارخانه نوآوری و شتابدهنده ها و .. مبتنی برظرفیت هایی که وجود دارد، صورت بگیرد، ادامه داد: رویکردی که امسال دنبال می کنیم تمرکز بر روی زنجیره ارزش‌های فناوری اولویت‌دار در استان است.
وی افزود: بر اساس این رویکرد برای توسعه هدفمند زیست بوم نوآوری و فناوری استان که مبتنی بر مزیت های منطقه ای و ظرفیت های موجود است مطالعاتی را بر روی  زنجیره ارزش‌های فناوری انجام دادیم که بزودی اجرایی می شود.
آزادی خاطر نشان کرد:هم اکنون  ۹۵ شرکت دانش بنیان و ۵۲۰ واحد فناور تحت حمایت ساختارهای فناورانه در استان فعالیت می‌کنند.
وی یادآور شد:با توجه به برنامه ریزی که صورت گرفته برای نقش آفرینی شرکت های فناور و دانش بنیان در رشد اقتصادی  استان در تلاشیم تا الزامات رشد این شرکت ها را  فراهم کنیم.
وی افزود: در حال حاضر حوزه تامین مالی حمایت برای جبران هزینه‌های تحقیق و توسعه ایجاد زیرساخت‌های استقرار شرکت‌ها در بخش‌های اداری، آزمایشگاهی  و کارگاهی و تولیدی و تسهیل فرایند های صدور مجوز و اجرایی شدن قوانین حمایتی در حوزه  دانش بنیان و فناور از اولویت بالایی برخوردار است و به دنبال این هستیم که این نیازها را پوشش بدهیم تا بصورت کمی و کیفی افزایش  این شرکت‌ها را شاهد باشیم.
آزادی گفت:با توجه همکاری که با نهادهای دولتی متولی داریم و به دنبال رفع نیازها و رشد شرکت ها ی دانش بنیان و فناور هستیم پیش بینی می‌کنیم که بیش از ۵۰ درصد اقتصادی که توسط این شرکت‌ها شکل گرفته در سال ۱۴۰۳ افزایش پیدا کند .
رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در ادامه بابیان اینکه با توجه به ورودی های که در ساختارهای فناوری و نوآوری در کرمانشاه داریم، از استان هایی هستیم که از تقاضای بالایی ازطرف فارغ التحصیلان ، صاحبان ایده ، کارآفرینان  برای ورود به حوزه  نوآوری برخورداریم ، افزود: باید نوع حمایت ها بصورت ویژه  و بر اساس ماهیت این شرکت ها باشد .
وی افزود: حمایت از شکل گیری شهرک فناوری در استان بعنوان   زیرساخت تخصصی در زیست بوم فناوری و نوآوری و با هدف توسعه محصولات  دانش بنیان وفناور و حمایت از ساختارهای مالی از جمله  صندوق پژوهش و فناوری زاگرس از اولویتهای  استان است .
در ادامه این جلسه اعضا گروه کاری به بحث و بررسی پیرامون برنامه ها و الزامات پارک ها و مراکز رشد در ارتقا شرکت های فناور و دانش بنیان پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا