رئیس جمهور آینده از ظرفیت نخبگانی و اساتید بسیجی استفاده کند

رئیس بسیج اساتید کشور از مسئولان و روسای قوای سه گانه رئیس جمهور آینده درخواست کرد که از ظرفیت نخبگانی و اساتید بسیجی در حل مشکلات کشور به بهترین شکل استفاده شود.

به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم، مراسم گرامیداشت روز ملی بسیج اساتید صبح امروز (چهارشنبه) با حضور ۳۱ هزار استاد بسیجی در بیش از ۲۰۰ دانشگاه سراسر کشور به صورت همزمان برگزار شد.

محمدرضا مردانی با گرامیداشت یاد شهدای خدمت گفت: شهید رئیسی امروز سخنران این برنامه بودند که جای ایشان الان خالی است.

رئیس بسیج اساتید کشور با درود بر شهدای علمی کشور به ویژه دکتر مصطفی چمران و شهید شهریاری که امسال شهید شاخص اساتید بسیجی معرفی شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم در این‌نشست که با حضور ۳۱ هزار استاد بسیجی در بیش از ۲۰۰ دانشگاه برگزار می‌شود در ارتباط با موضوعات مختلف گفت وگو کنیم.

مردانی گفت: این مراسم فرصتی است برای معرفی شبکه بزرگ استادی، بسیج اساتید و نقش‌آفرینی آن در ابعاد مختلف. در این مراسم به دهه امامت و ولایت و همچنین به تبیین بیانات مقام‌معظم رهبری در بحث حماسه بدرقه شهیدان و حضور حماسی مردم در انتخابات پرداخته می‌شود.

وی افزود: اساتید بسیجی ضمن شرکت خود در انتخابات با دعوت از سایر اقشار مردم برای حضور حماسی در انتخابات به این‌مسولیت می‌پردازند.

رئیس بسیج اساتید همچنین همبستگی اساتید بسیجی با دانشجویان آمریکایی در حمایت از مردم غزه را اعلام کرد.

مردانی به شبکه نخبگانی سازمان بسیج اساتید اشاره کرد و گفت: این شبکه نخبگانی در هزار دانشگاه حضور دارد و ۲۷ هزار نفر از مدرسین عضو این شبکه نخبگانی هستند.

وی به برخی از ماموریت و اولویت‌های بسیج اساتید اشاره کرد و افزود: نقش‌آفرینی عمومی اساتید بسیجی در جهاد تبیین، نقش‌آفرینی اساتید در شناسایی مسائل کشور و کمک به پیدا کردن راه حل آن و تهیه بسته‌های سیاستی برای ارائه به تصمیم سازان کشور، کمک به ارتقای آموزش عالی از اولویت‌های سازمان بسیج اساتید در دانشگاه‌ها است.

وی ادامه داد: محرومیت زدایی، الگو سازی از چهره‌های علمی کشور، تشکیل جبهه علمی و فرهنگی، جهاد تبیین در راستای فرمایشات رهبری، ترویج نظریه انقلاب اسلامی، تحول علوم‌ انسانی، اصلاح مقرارت، هدایت پژوهش‌ها و مسئله محور شدن دانشگاه‌ها از موضوعاتی است که بسیج اساتید آن را دنبال می‌کند.

رئیس بسیج اساتید کشور در ادامه گفت: شناسایی مسائل کشور و ارائه راه حل آن و پیاده سازی آنها توسط بسیج اساتید پیگیری می‌شود همچنین پایش افکار نخبگان و انعکاس راه‌حل نخبگان برای تصمیم سازان کشور از جمله اولویت‌های بسیج اساتید است.

وی ادامه داد: پیوند صنعت و دانشگاه و گسترش شرکت‌های دانش بنیان از جمله مواردی است که پیگیری می‌شود.

مردانی همچنین از مسئولان و روسای قوای سه گانه رئیس جمهور آینده درخواست کرد که از ظرفیت نخبگانی و اساتید بسیجی در حل مشکلات کشور به بهترین شکل استفاده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا