اعلام جزئیات پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳

شرایط و ضوابط، تاریخ، نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته برنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ اعلام شد.

به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم، ثبت‌نام و شرکت در برنامه پذیرش کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ از روز یکشنبه ۲۷ خرداد آغاز شده است و داوطلبان تا روز یکشنبه ۳ تیرماه فرصت دارند در این پذیرش ثبت نام کنند.

متقاضیانی‌که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هستند، می‌توانند در این برنامه پذیرش ثبت‌نام کنند. دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هم‌زمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش قابل دسترس است.

ضمناً متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی لازم است برای پذیرش در رشته‌های با آزمون این دانشگاه در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور ثبت نام کنند. زمان انتخاب‌رشته برای رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از سوی دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

آن ‌دسته از متقاضیانی‌که علاقه‌مند به پذیرش در رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه آزاد اسلامی هستند نیز می‌توانند در بازه زمانی ۲۷ خرداد تا ۳ تیر به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مذکور مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

شرایط ثبت‌نام‌:

علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط مذکور هستند، می‌توانند منحصراً در یک مجموعه ثبت‌نامی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته) متقاضی شوند.

لازم به توضیح است پذیرش در برخی از رشته‌های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع کاردانی) صورت خواهد پذیرفت.

همه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه، ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند. در صورت عدم ثبت‌نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین شده امکان‌پذیر نخواهد بود.

برای ثبت‌نام در این برنامه پذیرش باید اقدام‌های زیر انجام گیرد:

۱- مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته.

۲- ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org در زمان مقرر ۲۷ خرداد تا ۳ تیر ۱۴۰۳

۳- آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.

۴- خرید کارت اعتباری ثبت نام و پرداخت مبلغ ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال (۲۵۶ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در این برنامه پذیرش.

یادآوری ۱: چنانچه داوطلب علاقه مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشد، لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۵۶۷ هزار ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذکور به صورت اینترنتی اقدام کنند.

یادآوری ۲: با توجه به اینکه مقرر شد در مراحل مختلف فرآیند پذیرش، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، مبلغ ۱۰۰ هزار ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می‌شود.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی:

به متقاضیان توصیه می‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس بر اساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش اطلاعات لازم را در برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد کنند.

ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت کنند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.

یادآوری ۳: چنانچه متقاضی در مرحله ثبت‌نام اطلاعات اشتباه ارائه کند یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳ (برای آن ‌دسته از مجموعه‌های ثبت‌نامی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه ۲ شهریورماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

متقاضیان لازم است از روز سه‌شنبه ۳۰ مرداد تا روز پنجشنبه اول شهریور با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان حوزه امتحانی مندرج در بند ۳۱ تقاضانامه تعیین می‌شود. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج کد مربوط به استان و شهر تعیین شده در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام کنند.

توصیه‌های مهم‌:

۱- لازم است متقاضیان مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه کنند.

۲- داوطلبان در انتخاب کد مجموعه ثبت‌نامی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم را بعمل آورند، زیرا پس از دریافت کد پیگیری و پایان مهلت ثبت‌نام، امکان تغییر وجود ندارد.

۳- تاکید می‌شود متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

۴- متقاضیان مجموعه ثبت‌نامی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون)، لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته‌های انتخابی، نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های خود اقدام کنند.

۵- هرگونه تغییر در شرایط و ضوابط ثبت‌نام این آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و نشریه پیک‌سنجش‌ و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام ‌خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا