عضویت معاون علمی رییس‌جمهور در کارگروه موضوع ماده یک قانون صادرات و واردات

با عضویت معاون علمی رییس‌جمهور در کارگروه «موضوع ماده یک قانون صادرات و واردات»، مسیر حمایت از تولیدات دانش‌بنیان داخلی و نظارت دقیق بر واردات و تعرفه‌گذاری نمونه‌های خارجی هموار می‌شود.

به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری با هدف تسهیل‌گیری در صادرات و وارادات محصولات دانش بنیان، حمایت از تولیدات دانش‌بنیان ساخت داخل و نظارت دقیق بر واردات نمونه‌ محصولاتی که دارای مشابه داخلی هستند، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور، عضو کارگروه موضوع ماده یک قانون صادرات و واردات شد. 

با توجه به این‌که اولویت‌گذاری واردات، نظارت بر محصولات و تعرفه گذاری تک تک محصولات صورت می‌گیرد، معاون علمی رییس‌جمهور با حضور در این کارگروه می‌تواند در قامت نماینده و حافظ منافع شرکت‌ها و محصولات دانش بنیان عمل کند و بر رونق تولید و جلوگیری از رقابت نابرابر این شرکت‌ها با محصولات و شرکت‌های خارجی، اثرگذار باشد.

معاون علمی رییس‌جمهور در این کارگروه، نظارت‌های لازم را خواهد داشت تا اگر کالایی در یک شرکت دانش بنیان در داخل تولید می‌شود در تعرفه گذاری های صادرات و واردات مورد حمایت قرار بگیرد و در حوزه صادرات امکان حمایت باشد. ضمن این‌که در حوزه واردات امکان حمایت فراهم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا