تغییر زمان برگزاری اولین رویداد استارتی آپ فیلمنامه نویسی

اولین رویداد استارت‌آپی فیلمنامه نویسی که قرار بود توسط پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی هفته اول تیرماه به مدت سه روز برگزار شود، به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری، هفتم تا نهم مرداد ماه برگزار می‌شود.

به گزارش سینا از روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی، این رویداد با ریاست دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو؛ رییس این پارک قرار بود به مدت سه روز در هفته اول تیرماه برگزار شود که به دلیل همزمان شدن با انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری، به هفته دوم مرداد ماه و در ایام بزرگداشت سالروز تشکیل جهاددانشگاهی منتقل شد.
«ایده» و یا «خلاصه طرح» در گونه‌های سینمایی بلند، کوتاه داستانی و سریال از بخش‌هایی است که علاقه‌مندان از تمام استان های کشور در این بخش ها آثارشان را برای دبیرخانه رویداد ارسال کرده‌اند.
رویداد استارت‌آپی فیلمنامه نویسی زمستان سال گذشته فراخوان داد و نزدیک به هزار اثر از تهران و سایر استان‌های کشور، به دبیرخانه آن ارسال شد.
هیات انتخاب این رویداد متشکل از پوران درخشنده، مهدی سجاده‌چی، محمود اربابی، رضا حیدرنژاد، مهدی احمدی، هومان فاضل، علی مؤذنی، مصطفی رستگاری، محمد باقر قهرمانی و حسین رحیم‌زاده بعد از بررسی آثار ارسال شده، 98 اثر را برای ورود به بخش ارائه و مسابقه انتخاب کردند.
آثار منتخب در بخش فیلمنامه کوتاه و فیلمنامه بلند انتخاب شده اند. افراد منتخب، در زمان برگزاری رویداد برای سه روز گرد هم می‌آیند و در این سه روز کارگاه های آموزشی با حضور استادان صاحب‌نام سینما و فیلمنامه نویسی برای افراد منتخب برگزار می شود. تا ایده‌های برتر در این کارگاه ها به طرح نهایی تبدیل شوند و در روز پایانی با رای هیات داوران رویداد انتخاب و مورد تقدیر قرار گیرند.
با توجه به همزمانی زمان برگزاری این رویداد با انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری و بعد از آن فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع)، برگزارکنندگان تصمیم گرفتند زمان برگزاری آن را تغییر داده و هفتم تا نهم مرداد ماه و در آستانه سالروز تشکیل جهاددانشگاهی برگزار نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا