توافق‌نامه ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات و بخش ایران IEEE

مراسم امضای توافق‌‌نامه همکاری مشترک ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات و بخش ایران IEEE با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات و حسین عسکریان، رئیس بخش ایران مؤسسه بین‌المللی IEEE در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش سینا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، توافق‌‌نامه همکاری مشترک مابین ستاد توسعه فناوری­‌های اتصال­‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش ­بنیان ریاست جمهوری و بخش ایران شاخه دانشجویی IEEE  انجمن بین‌المللی مهندسان برق و الکترونیک)) با هدف ارتقای ظرفیت­ های انسانی و ترویج فناوری در حوزه ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات منعقد شد.

سید محمد کرباسی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات، هدف از این همکاری را گسترش فعالیت های ترویجی ستاد خواند و عنوان کرد: برنامه‌ریزی بلند مدت و هدفمند برای جهت‌دهی به رویکردهای علمی و  فناوری کشور یک ضرورت است.

حضور دانشجویان در صنایع مرتبط با حوزه اتصال ­پذیری و ارتباطات، گسترش عضویت دانشجویان رشته مهندسی برق و گرایش های مرتبط به آن به شاخه دانشجویی انجمن IEEE، دعوت از اساتید ایرانی خارج از کشور جهت حضور و یا ایراد سخنرانی در رویدادها و تسهیل حضور اعضای هیئت علمی عضو انجمن در رویدادهای برون مرزی از جمله تعهدات ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات است.

مساعدت و همکاری در طراحی و ترویج اقدامات مرتبط با طرح­های دانشگاهی ستاد از جمله اقداماتی است که بخش ایران مؤسسه متعهد شده است.

همچنین کمک به شبکه ­سازی موثر میان انجمن­‌های علمی رشته های مهندسی برق و کامپیوتر و تمام گرایش های آن با IEEE و ستاد، کمک به دریافت تخفیف از موسسه جهت کاهش هزینه ها برای چاپ مقالات مورد تایید ستاد در نشریات IEEE، کمک به دریافت تخفیف از موسسه جهت کاهش هزینه های رجیستر و شرکت در کنفرانس‌های بین المللی موسسه توسط پژوهشگران مورد تایید ستاد، کمک به ایجاد و توسعه شبکه نهادهای ترویجی ستاد با استفاده از ظرفیت شاخه‌های دانشجویی و امکان حضور دانشجویان با کمترین هزینه ممکن در رویدادها، وبینارها، دوره های آموزشی، دوره های توانمندسازی و به طور کلی برنامه­ های برگزار شده IEEE مرتبط با دانشجویان از جمله دیگر اهداف موسسه در این توافق نامه است.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا