تعالی سلامت فارس در دولت سیزدهم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: دولت سیزدهم در حیات بیش از هزار روز از آغاز تاکنون، با نگاه ویژه به توسعه زیرساخت ها و رفع چالش های نظام سلامت، توانست دستاوردهایی غنی در سراسر کشور به ارمغان آورد که در فارس نیز شاهد تحقق این مهم، با محوریت «محرومیت زادیی» و «دسترسی عادلانه» بودیم.

سید وحید حسینی امروز، 8 خردادماه در بیان بخشی از دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه سلامت فارس از جمله ماموریت های قرارگاهی مجموعه سلامت فارس را در دولت سیزدهم، “تشکیل قرارگاه جهاد تبیین” با تاکید مقام معظم رهبری بر این مضمون دانست که در دولت سیزدهم به نحو جدی مورد توجه قرار گرفته و در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با حضور و پیگیری مدیران ارشد مجموعه، دنبال شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین توسعه تعامل با مراکز علمی جهان را از دیگر محورهای هدف گذاری نظام سلامت کشور در دولت سیزدهم برشمرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این ایام، ضمن امضای هشت تفاهم نامه علمی با کشورهای دنیا، در این مسیر کوشیده و از سویی دیگر نیز با پذیرش حدود دویست دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف دنیا، کوشیده تا هدف گسترش مرزهای دانش سلامت را محقق سازد.

او با بیان اینکه یکی دیگر از ابعاد توسعه نظام سلامت کشور در دولت سیزدهم، در حوزه سلامت دارویی و امنیت غذایی بوده است، از راه اندازی 17 خط تولید دارو در کشور، از جمله یک خط در شیراز خبر داد و افزود: با تهاتر بیش از 600 میلیارد تومانی بابت تسویه بدهی ها در زمینه خرید دارو و تجهیزات پزشکی نیز تلاش شد چرخه خدمات این حوزه، با شتاب بیشتری در مسیر تسهیل شرایط بیماران، حرکت کند.

حسینی راه اندازی سامانه الکترونیکی مدیریت تجویز و توزیع شیر مصنوعی یارانه ای برای نخستین بار در کشور را از دیگر خدمات این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برشمرد و گفت: افزایش برنامه های نظارت بر قاچاق کالای سلامت محور نیز از دیگر اقداماتی بوده که در این زمینه دنبال شده و در فارس، با شناسایی 360 میلیارد ریال محصول قاچاق سلامت محور همراه بوده است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با توسعه برگزاری رویدادهای فرهنگی، تلاش شد تا مفهوم سلامت با ابعادی غنی تر و همراه با رشد فرهنگی در مجموعه علوم پزشکی شیراز پیاده سازی شود که دستاورد این نگاه را در موفقیت های فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز در رویدادهایی نظیر جشنواره قرآن و عترت و جشنواره سیمرغ، تورنمنت های ورزشی، همچنین تعدد برگزاری برنامه های فرهنگی، هنری و مذهبی در سطح دانشگاه می توان شاهد بود.

حسینی با بیان اینکه دولت سیزدهم در روزهای اوج بحران کرونا کار خود را آغاز کرد، افزود: در این سه سال با همتی شبانه روزی و با نگاه ویژه دولت به نظام سلامت کشور، تلاش شد تا ضمن عبور از بحران کرونا، رسالت های ذاتی مجموعه دنبال شده و از سویی دیگر نیز ماموریت های ابتکاری و توسعه گرایانه در مجموعه طراحی و پیاده سازی شود که هر یک با هدف گره گشایی از یکی از چالش های مردم در این حوزه بوده است.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس اظهار کرد: در مدت ریاست جمهوری شهید آیت الله رئیسی، ۱۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور راه اندازی شد و با برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان امسال نیز شاهد راه اندازی ۱۵ هزار تخت جدید هستیم که دستاورد مهمی در تاریخ سلامت کشور محسوب می شود.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، او با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای راه خدمت و دیگر شهدای وطن، همچنین شهدای مدافع سلامت کشور، ابراز امیدواری کرد دستاورد این خدمات، توسعه همه جانبه موهبت آرامش، امنیت، سلامت و رفاه هموطنان در جای جای کشور باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا