اردوی دانشجویی طرح ملی «راه بلد» در فارس برگزار شد

به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان فارس، اردوی دانشجویی اولین دوره طرح ملی «راه بلد» در شیراز برگزار شد.

به گزارش سینا از روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، اردوی دانشجویی اولین دوره طرح ملی «راه بلد» با هدف بازدید دانشجویان و نخبگان دانشگاهی از پروژه‌های کارآفرینانه و ارزش‌آفرین در شیراز برگزار شد.

در این اردو جمعی از دانشجویان رشته کامپیوتر دانشگاه پیام‌نور شیراز از پارک ملی علم و فناوری صدرا واقع در شرکت صنایع الکترونیک شیراز بازدید به عمل آوردند.

پارک ملی علم و فناوری صدرا در سال ۱۳۹۲ در شرکت صنایع الکترونیک شیراز با هدف بالندگی و شکوفایی استعداد جوانان شایسته، نخبگان و دانشگاهیان ایران اسلامی و توسعه زیست بوم نوآوری کشور شروع به کار کرده و تا به اکنون در تاسیس بیش از ۴۵۰ شرکت فناور در فارس نقش‌آفرین بوده است.

در این بازدید توفیقی، معاون پارک علم و فناوری صدرا و خردمند، نماینده استانداری فارس در امور دانش‌بنیان‌ها به ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه ورود به پارک‌های علم و فناوری و ایده‌پردازی و توسعه ایده‌های دانش‌بنیان و زیست بوم نوآوری در کارگاه آموزشی راه بلد پرداختند.

سپس در بخش دوم کارگاه آموزشی محمد مهدی دژم شهابی، مدیرعامل شرکت کیفیت نرم‌افزار فراز مبین ماهان و مجتبی شهکلاهی مدیرعامل شرکت پدیده فناوران برین عصر جدید به تشریح پروژه‌های تخصصی و نحوه ورود به بازارکار و اشتغال در شرکت‌های دانش بنیان توضیحاتی را ارائه کردند.

در بخش پایانی اردوی راه بلد دانشجویان از محل استقرار شرکت‌های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری صدرا بازدید کردند.

 اردوی ملی راه بلد در استان فارس به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی فارس و با همکاری دانشگاه پیام‌نور فارس مرکز شیراز و با حضور فعالین انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد.

سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان فارس در صورت همکاری بیشتر نهادهای علمی، دانشگاه‌های استان و دستگاه‌های اجرایی آمادگی برگزاری اردوهای تخصصی علمی بیشتری را داراست.

طرح ملی راه بلد با هدف بازدید دانشجویان و نخبگان دانشگاهی از پروژه‌های کارآفرینانه و ارزش‌آفرین شرکت‌های دانش‌بنیان، مشاغل خانگی موفق و کسب و کارهای کوچک با هدف پرورش ایده‌های نو و خلاق و تقویت روحیه کارآفرینی و ایجاد کسب و کار، برای اولین بار درسطح جهادهای دانشگاهی کشور در سال تحصیلی 1403-1402 برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا