صرفه جویی ۱۰ میلیون دلاری با تولید فرآورده‌های فولادی در کشور

معاون علمی رییس جمهور با حضور در شهرک صنعتی بشل در سوادکوه از خطوط تولید شرکت فولاد بهمن و مازرون فوم بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، دهقانی با حضور در شهرک صنعتی بشل در سوادکوه‌از خطوط تولید گروه صنعتی فولاد بهمن بازدید کرد و با فعالان این شرکت‌ها به گفت‌وگو نشست.
گروه صنعتی فولاد بهمن با تولید سالیانه ۱۲۰هزار تن، نیاز صنایع کشور به انواع ورق‌های رنگی و گالوانیزه را تامین می‌کند و زمینه ساز دست کم ۱۰ میلیون‌دلار صرفه جویی ارزی شده است.
این مجموعه صنعتی با برخورداری از بزرگ ترین خط تولید ورق های گالوانیزه در کشور ، فرصت اشتغال برای بیش از ۳۰۰ نفر نیروی انسانی را به صورت‌های مستقیم و‌غیر مستقیم فراهم کرده است
همچنین شرکت سرآمد رنگ شمال با ظرفیت تولید رنگ تا ۱۸ تن در سال از زیرمجموعه‌های گروه فولاد بهمن به شمار می رود که در تولید انواع رنگ های صنعتی و کویل کوتینگ توانمند است.
تولید محصولات دانش بنیان بسته بندی مواد غذایی
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور در ادامه بازدیدهای خود از واحدهای صنعتی و دانش ینیان استان مازندران‌ با حضور در شرکت مازرون، از خطوط تولید محصولات بسته بندی‌، تولید انواع فوم های پلی اتیلن، طروف یک‌بار مصرف، یونولیت و پلاستوفوم بازدید کرد.
هلدینگ دانش بنیان مازرون فوم در زمینه تولید و عرضه انواع ظروف فومی، فوم پلی اتیلن و فوم پلی استایرن آغاز به کار نمود.
با چهار خط تولید فعال، برای بیش از 200 نفر از نیروی انسانی استان، اشتغال پایدار ایجاد کرده است.
ایـن گروه عظیم صنعتی با هدف عرضه محصولات نوین و مقرون به صرفه در زمینه صنعت ساختمان، بسته بندی، ایزولاسیون و ظروف فومی، با چهار کارخانه تولیدی مجهز به ماشین آلات و تجهیزات مدرن در استان مازندران فعالیت دارد و با همکاری کارشناسان و متخصصین مجرب و کار آزموده به تولید انواع ظروف فومی، فوم پلی استایرن و فوم پلی اتیلن با کیفیت بـسیار بالا و متناسب با نیاز و سلیقه مصرف کننده پرداخته است.
در حال حاضر ۱۶هزار متر مربع سالن تولید و بیش از۲۵۰ نفر نیروی انسانی از ظرفیت های این مجموعه دانش بنیان است.
محصولات مازرون به کشورهای مختلفی منطقه،اروپا و آفریقا صادر شده است.
صادرات این مجموعه دانش‌بنیان، سال گذشته از مرز ۱۰۰۰ کانتینر عبور کرد و توانسته است ارزآوری قابل توجهی را برای کشور به همراه بیاورد.
ظروف کشتارگاهی با جذب خونابه جزو محصولات دانش بنیان این شرکت به شمار می رود و زمینه افزایش ماندگاری فرآورده‌ها را به همراه می‌آورد
تجاری سازی و استفاده از فوم های پلی اتیلن این شرکت، زمینه را برای کاهش هزینه های ساختمانی فراهم کرده است.
فوم های پلاستوفوم از دیگر محصولات به شمار می رود و‌ شرکت توانسته ژئوفوم را که کاربردهای گسترده ای در ساختمان های اروپا دارد تولید کند اما در کشور از آن استقبال نشده است.
مبلمان سبز یکس دیگر از محصولات این شرکت است که در ساخت ان از هیچ درختی استفاده نمی شود و متشکل از محصولات این شرکت است.
تشک آنتی رفلاکس از دیگر محصولاتی است که با قیمت کمتر از یک دوم نمونه خارجی تولید می شود و زمینه ساز صرفه جویی ارزی شده است.
فاز دو با ظرفیت محصولات زیست تخریب پذیر، PLA کامپاندها و‌محصولات زیست تخریب پذیر در کشور است. مرکز نوآوری مازرون با بورس ایده، طرح ها و ایده های مرتیط با فرآیند کاری این شرکت مورد حمایت قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا