نویسنده کتاب «مو به مو» در گفتگو با خبرگزاری سینا
کتاب گران است اما مانع خرید نیست

عبدالله گنجی، نویسنده کتاب «مو به مو» با اشاره به افزایش قیمت کاغذ گفت: افزایش قیمت کتاب متأثر از فضای تورم و کاغذ کشور است. عمدتاً کاغذ وارداتی بوده و با ارز وارد کشور می‌شود، به همین دلیل قیمت کتاب گران است. البته برخی از غرفه‌ها همچون انتشارات انقلاب اسلامی و انتشارات فرهنگ و اندیشه اسلامی تخفیف‌های ویژه ای برای مخاطبان دارند اما در مجموع شاهد افزایش قیمت کتاب هستیم. البته معتقد نیستم که گرانی کتاب مانع از خرید مردم می‌شود.

نویسنده کتاب «مو به مو» در گفتگو با خبرگزاری سینا، با اشاره به وضعیت نشر گفت: با افزایش قیمت کتاب توقع این است که نشر بسیار رکود کرده باشد اما در چند ساعت بازدیدی که از سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اینچنین برداشت می کنم که نسبت به دوره های گذشته افول نداشته ایم. حتی در ساعات رو به عصر ترافیک جمعیت را شاهد هستیم. نمایشگاه را در هیچ ساعتی خلوت ندیدم

وی با اشاره به کتاب «مو به مو» گفت: عنوان این کتاب براساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «ما مو به مو راه امام خمینی ره را ادامه می‌دهیم، انتخاب شده است. این کتاب دو کار مهم را انجام می‌دهد. اول آنکه تعریف امام خمینی (ره) از جهت مکتب، شخصیت و خط امام خمینی (ره) از نگاه مقام معظم رهبری است. دوم آنکه تطبیق مواضع دو رهبر انقلاب اسلامی در هفت موضوع است که می‌توان به ماهیت انقلاب اسلامی، ماهیت نظام جمهوری اسلامی، محتوای آن، آمریکا، موضوع دو جناح سیاسی کشور، فلسطین، مخالفان جمهوری اسلامی، سیاسی شدن یا سیاسی نشدن نیروهای مسلح اشاره کرد. ما در این هفت موضوع صحبت‌های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را کنار هم گذاشتیم تا خواننده بتواند به این جمع بندی برسد که پس از امام خمینی (ره)، این مسیر ادامه دارد.

وی افزود: ابتدای کتاب «مو به مو» اصلی دارد که ما در آن اصل مقام معظم رهبری را به عنوان اولین رهبر پس از بنیانگذار با اولین رهبران بعد از بنیانگذاران انقلاب‌های دنیا همچون چین، روسیه، فرانسه مقایسه کردیم که آیا آنها در مسیر رهبر بنیانگذارشان بوده اند یا ابراز برائت کرده اند.

گنجی گفت: کتاب مو به مو اولین همکاری من با انتشارات انقلاب اسلامی است و همچنان ادامه دارد. چاپ اول این کتاب در سال ۱۴۰۱ و چاپ دوم آن در سال ۱۴۰۲ منتشر شد. البته کتاب دیگری با عنوان «روش تحلیل سیاسی آیت الله خامنه‌ای» توسط انتشارات زمزم ولایت به چاپ رسیده که در این حوزه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا