ایمانی خوشخو به مناسبت سالروز تولد پارک فناوری های نرم و صنایع فرهنگی پیام داد
ماموریتِ ملی در دورانِ بلوغ و سرآمدی

دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی در آستانه هفتمین سال فعالیت این پارک، طی پیامی بر تداوم حرکت جهادی در حوزه صنایع فرهنگی و فناوری‌های نرم تاکید کرد و دوران جدید را «دوران بلوغ و سرآمدی» این پارک اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سینا، متن پیام رئیس تنها پارک حامی اقتصاد خلاق و صنایع فرهنگی ایران بدین شرح است:

راه پیشرفتِ ایران اسلامی، از مسیرِ رونق تولید و خدماتِ دانش بنیان می‌گذرد. با وجود محدودیت‌ها و فشارهای تحمیلی به اقتصادِ کشور، جامعه علمی و جمعیتِ خلاق و جوان ایرانی، میدان کار و کوششِ دانش بنیان را خالی نکرده و تلاش می کنند با نوآوری و خلاقیت شتاب رشد و پیشرفت را جبران کنند.

«پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی» به عنوان اولین و تخصصی‌ترین پارک در حوزه اقتصاد فرهنگ، در حالی وارد هفتمین سال حیات خود می شود که همه امکانات خود را برای ایجاد حرکت‌هایی بالنده بسیج کرده و می کوشد در این عرصه بسیار مهم در کشور، ایفای نقش کند و فضا را برای استقرار، رشد و شکوفایی افراد، مؤسسات و شرکت‌های فعال در این عرصه فراهم نماید.

علوم انسانی، فناوری‌های نرم و هنری و صنایع فرهنگی ایران از حوزه‌هایی است که در این پارک مدنظر قرار گرفته، تا همزمان با کمک ارتقای فرهنگی، به رشد اقتصادی کشور نیز کمک کند.

برای ما اعضای پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، مایه افتخار است که اعلام کنیم از مراحل شکل‌گیری، رشد و تثبیت گذر کرده و با کمک دانش و تجربه اندوخته موجود در جهاددانشگاهی و در این پارک تخصصی، مهیای حرکت های بزرگتر و ایفای نقش‌های تازه در مسیر پیشرفت کشور هستیم.

امروز برخود می بالیم که نتیجه 6 سال فعالیت و تلاش خستگی ناپذیرِ همکاران این پارک باعث شکل‌گیری گفتمانی جدید در اقتصاد هنر و صنایع خلاق در سطح ملی و فعال شدن استعدادهای نهفته در این عرصه شده و همچنین طرح و برنامه و اساسنامه «شهر جهانی نوآوری و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی» آماده شده تا در روزهای آتی به شورای هنر ارائه شود. امید بسیار داریم که این طرح با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه های مرتبط، در آینده ای نزدیک، به یکی از مفاخر ایران در حوزه علم، فناوری و فرهنگ تبدیل شود.

خوشحالیم که بعد از 6 سال صبوری و سخت‌کوشی، اکنون در جایی ایستاده ایم که افق دید ما به آینده، روشن‌تر و البته ماموریت ما نیز سنگین تر شده است. بی‌تردید حمایت ها و رهنمودهای دلسوزان عرصه فرهنگ و ادب ایران به ویژه همراهی و پشتیبانی ریاست محترم جهاددانشگاهی و ریاست محترم سازمان تجاری سازی فناوری این نهاد در پیمودن راه رشد و تعالی پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی اثرگذار بوده و خواهد بود.

سالروز تاسیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی را به همه همکارانم، واحدهای فناور و شرکت های خلاق و دانش بنیان این پارک و همه فعالان عرصه خلاقیت و نوآوری تبریک می گویم و یقین دارم که وارد فصل تازه ای شده ایم که می توان از آن به عنوان «دوران بلوغ و سرآمدی» یاد کرد. چه اینکه اعتماد ریاست محترم جمهور، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به این پارک جهت راه اندازی شهر جهانی فناوری‌های نرم و صنایع خلاق مهر تاییدی است بر اینکه ما با اراده واحد و منسجم و روحیه جهادگونه و تلاش مضاعف می توانیم این ماموریت ملی و مهم را نیز در دوران همین دولت محترم و مردمی، با موفقیت پشت سربگذرایم.

ما اعضای خانواده پارک صنایع خلاق ایران نیک می دانیم که دراز است ره مقصد و ما نوسفریم؛ لیک باور داریم که رسیدن به مقصد، شدنی است و جهاددانشگاهی از این تجربه ها در کارنامه خود بسیار دارد.

سخن آخر اینکه درهای پارک ملی علوم، فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی به روی جوانان خلاق و فرهیخته و جامعه فرهنگی و هنری کشور باز است و امید داریم که این راه خطیر و این مسیر تازه، با همت همه اعضای پارک، پشتیبانی مراکز بالادستی و همراهی مخاطبان و فعالان این عرصه، تا رسیدن به قله های پیشرفت ایران عزیز ادامه یابد.

محمد حسین ایمانی خوشخو

رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی

22 اردیبهشت ماه 1403

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا